Teraz jest 18 grudnia 2018, o 23:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 listopada 2018, o 20:17 
-

Pochwały: 3
Nie wiem,może się czepiam,ale ogarnia mnie zwyczajnie strach jak robię zakupy w polskich marketach.Nie ma znaczenia czy to Kaufland czy LiDl lub jeszcze jakis inny.
Przejścia między regałami są zastawione paletami ,wózkami i czym tam jeszcze z towarami.Również dużymi wózkami,w których zbiera się puste opakowania po wyłożeniu towaru na półki.
Moim zdaniem w tej praktyce przoduje Kaufland.Wiem,ze towar musi być wyłozony na pólki.Pytam tylko,czy nie można by to robić w nocy,a uzupełniac na bieżaco bez zastawienia przejść?Zresztą ja nie jestem od organizacji pracy w owych sklepach.
Za granicą w Asda ,Tesco czy Lidl nie ma zastawionych przejść,a towar na pólce jest.No,i przejścia między regałami w mojej ocenie są szersze.
Krótkie pytanie jak ma wyglądać ewakuacja z takiego sklepu w razie pożaru czy użycia przez nawiedzonego klienta jakiegoś gazu chociażby pieprzowego?
Kiedyś w zamierzchłych czasach,niesłusznie nazwanych komunizmem,a był to tylko realny socjalizm,to odpowiednie służby takie jak Straż Pożarna robiły regularne kontrole p/poż.W sklepach ,w zakłądach pracy i w szkole też.Nawet w budynkach wielorodzinnych sprawdzali czy klatki schodowe nie są zastawione klamotami.
Kary były nawet dość dolegliwe finansowo,skuteczne.

PostNapisane: 25 listopada 2018, o 12:55 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Zobacz Biedrę np w Bolszewie ,a zobacz Lidla np w Śmiechowie. Biedra idzie na żywioł ,byle jak ,byle sprzedać . Lidl święty nie jest ,ale z wygody kupowania wolę Lidl. Kaufland po zmianach w środku jak dla mnie jest głupio rozwiązany.

PostNapisane: 26 listopada 2018, o 07:43 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 80
Zielone Wzgórze, działa w supermarketach/dyskontach „nocna zmiana” { nie mylić z : „dobrą zmianą” }. Na własne uszy słyszałam jak pani ekspedientka ze stoiska mięsnego w sklepie sieci Kaufland, utyskiwała na „tych” z nocnej zmiany, że jej mięso w gablocie źle i chaotycznie poukładali. Byłam też świadkiem biadoleń jednej z pań z personelu z Biedronki, która uskarżała się koleżance, iż jest wykończona, bo ma dzisiaj zmianę od czwartej rano. A teraz sięgnij pamięcią wstecz i przypomnij sobie od kiedy zaczęły się te pieruńsko odczuwalne przez klientów utrudnienia i niedogodności ze stertami niewypakowanego towaru, tarasującego alejki sklepowe, z bałaganem i rozgardiaszem w sklepach, z dłuższymi kolejkami przy kasach ?! Gdzieś tak od wiosny ubiegłego roku. Nieprawdaż ?! A kiedy zaczął działać rządowy program „rodzina 500 plus” ?! Jakoś tak latem czy też jesienią ubiegłego roku, rozsierdzona i potężnie zirytowana koniecznością kluczenia, manewrowania, obtłukiwania się o barykadujące alejki i dojścia do półek sklepowych przez kopce na paletach, zapytałam panią z teamu z Biedronki, czy personel mógłby się tym zająć i umożliwić klientom robienie zakupów. Odpowiedź : „A jaki personel ? Toż prawie pięćdziesiąt procent ludzi, dostawszy 500 zł miesięcznie, zwolniło się z pracy. Nie ma kto pracować”. Amen ! I uprzedziwszy wylewanie wiader pomyj na moja głową – nie, nie jestem tak w 100% przeciwna temu pięćsetzłotowemu prezentowi . Ale, matko kochana, nie w takiej formie. Nic tak człowieków nie demoralizuje, jak darmowo, za nic dostawane pieniądze.

PostNapisane: 26 listopada 2018, o 07:52 
-

Mnie żona zawsze targa do biedry na zakupy bo niby taniej itp, ale jak mam tam robić zakupy jeszcze NIE DAJ BOŻE Z WÓZKIEM to mnie szlak trafia ! Wszystko pozastawiane, każda alejka, na każdej alejce minimum 1 paleta , ale kobiety dalej z magazynu wywożą kolejne. Czy to chodzi o to, aby zastawić cały sklep czy co ? Przecież można najpierw porozkładać to co jest , a potem wyciągać kolejne palety . Swoją drogą to syf jest prawie wszędzie ale w biedrze to chyba największy. Osobiście uważam że odpowiedzialni za to są osoby na stanowiskach kierowniczych i " wyższych " .

PostNapisane: 26 listopada 2018, o 18:24 
-

Pochwały: 3
Zosia ma rację.Owo 500plus ,dało głosy "dobrej zmianie".Owszem,był duży problem z ubóstwem biednych rodzin,należało go rozwiązać,ale systemowo.
Zreszta wciąż są dzieci w niedostatku,sczególnie jedynacy ,a szczególnie wychowywane przez matki samotne.Krótko,ja bym związała owo 500 czy ileś tam z pracą rodziców.Rodzice pracują,ale zarabiają mało,to im się pomaga.Rozsądną sumą.Bo,tak jest owo 500 ,ale ceny w sklepach galopują.Dlaczego?No,przecież musi się owo 500 chociaż w czesci zwrócić,I cierpią jedynacy,emeryci itp.Teraz ,kto jest odpowiedzialny,to i tak nie powołuje więcej dzieci na świat niż jest w stanie godziwie utrzymać.
No,i w przywołanej przeze mnie Anglii.No,tam dopiero dają zapomogi.My z tym 500 zplusem do nich nie dorastamy,a jednak warunki p/poż.w marketach są przestrzegane.
Onegdaj w jednym z marketow mówię paniom o tym zagraceniu,-nie mogłam się przebić do słoików z groszkiem za marchewką-,akurat dwie czy trzy kręciły się przy dużym wózku z towarem,mówię,że w Uk jest jednak lepiej,a panie na to,ale my jesteśmy w Polsce.Co więcej mówić.
Tyle,że mnie chodzi o to,że w sklepach jest zagracone,że wyjścia ewakuacyjne są zamkniete na klucz.Ze do Kauflandu czy Biedronki zwyczajnie z dzieckiem nie pójdę.W razie nieszczescia,to tylko ja mogę być poszkodowana.Staram już ,to i nie wielka jakby co,strata.
I nie ma żadnego na ten stan rzeczy wytłumaczenia.Markety mają kierownictwo,zapewne dobrze wynagradzane,to nich organizuje prace włąsciwie.Ostatecznie niech też kierownicy wezmą się do pracy.
Tutaj,każdy sobie popisze,wielu poczyta ,ale do czasu,aż coś złego się wydarzy.Oby jednak nie,Niech już lepiej na pisaniu się skończy.

Strefa czasowa: UTC + 1