Teraz jest 18 grudnia 2018, o 23:55

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowa uchwała
PostNapisane: 22 listopada 2018, o 20:03 
-

Dysponowanie gruntem przy Dzięcielskiego 4/6 na którym znajduje się stacja transformatorowa.
Do tego dostaliśmy mapkę, którą bardzo trudno odczytać. A teraz pytanie...

Jak zagłosować? Co to za linia?

PostNapisane: 22 listopada 2018, o 22:18 
-

Pochwały: 2
Wstrzymać się z głosowaniem dopóki nie będzie więcej informacji.Opiekun wspólnoty zmienił się i często wprowadza w błąd (delikatnie ujmując).Na mapie nie widzę wymienionej działki .Niech budują na gruntach miejskich jak chcą.

PostNapisane: 23 listopada 2018, o 17:20 
-

Chodzi o zasilanie dla budowanego budynku po przeciwnej stronie wjazdu do osiedla. Na mapie jest numer działki w prawym górnym rogu. Chodzi o zgodę na wejście na ułożenie kabla nN od stacji transformatorowej do płotu. Przechodzi przez teren wspólnoty i wspólnota musi wyrazić zgodę.

PostNapisane: 23 listopada 2018, o 18:02 
-

Jestem w trakcie wyjaśniania uchwały. Otrzymałam pismo od jakiegoś podwykonawcy, które jak dla mnie jest mało wiarygodne. Chce zobaczyć pismo od Energii. Wszelkie '' ruchy'' na wspólnocie muszę mieć potwierdzone pismem z BON. Nie chcę aby wsadzili nas na minę. Po ostatniej niekompetencji ze strony BON musimy mieć wszystko na piśmie. Wstrzymajcie się z głosowaniem!!!

PostNapisane: 23 listopada 2018, o 18:43 
-

Pochwały: 3
Z mapki nie potrafię odczytać którędy dokładnie mieli by kopać, czy wiązało by się to z pruciem pod tujami, parkingiem, kostką, trawnikiem jeżeli tak to sądzę że na tym będziemy tylko stratni, tyle jest włożone pracy w pielęgnacje terenu a po takim zabiegu nikt nie zagwarantuje że "posprzątają" i wszystko będzie jak było, tym bardziej co z późniejszymi konsekwencjami które mogą choć nie muszą wystąpić. Kto pokryje ewentualne straty? I pytanie podstawowe co my jako wspólnota będziemy z tego mieli?! Nic z tego pisma nie wynika. Ja jestem sceptycznie do sprawy nastawiony.

PostNapisane: 23 listopada 2018, o 19:03 
-

Przekop( raczej) przebiega wzdłuż płotu od zewnątrz, przebicie( kretem ,tak się domyślam) od strony działek na wysokości transformatora. Możliwe uszkodzenie płotu, roślinności, mediów( nie wiem czy tam jakieś są)- zero informacji .Na mapie przebieg jest zaznaczony przerywaną czerwoną linią. Przyłącze w jakiej formie? Nie wiadomo.O służebności użytkowania nikt, nic nie mówi.

PostNapisane: 24 listopada 2018, o 09:43 
-

Z tej mapki można wszystko odczytać. Chodzi o wykop otwarty o głębokości ok 1m i długości ok 3-4 m od stacji trafo do płotu od strony działek. Dalej to tereny miejskie. Przy takich pracach podpisuje się umowę z wykonawca ze doprowadzić teren do stanu przed rozpoczęciem prac. Podpisuje się dwa protokoły z wykonawca przed pracami i po. Jeżeli wykonawca coś popsuje i nie naprawi tego zgłasza się to do investora czyli energi. Niestety w księgach wieczystych jest wpisana służebność dla energi inaczej nie było by stacji trafo i zasialania dla naszych bloków. Jeżeli się nie zgodzimy to zajmą nasza działkę z przepisów prawa. Dlatego ważna jest umowa z wykonawca przed wpuszczeniem ich na nasz teren.

PostNapisane: 25 listopada 2018, o 01:21 
-

No fajnie tylko, że pan Repok wypowiada się po raz pierwszy na tym forum w tym temacie i wie więcej o temacie niż najbardziej zainteresowana osoba na tym forum. Tylko dlatego, że spróbowaliśmy uświadomić mieszkańców o problemie? Dlaczego dopiero teraz i w tak krótkim terminie sprawa jest zgłoszona pod głosowanie? Skąd taka głęboka wiedza na temat naszej służebności?

PostNapisane: 25 listopada 2018, o 13:49 
-

Witam, w naszej wspólnocie mieszkam od ponad roku i również otrzymałem uchwałę do głosowania. Zapisałem się do forum bo zobaczyłem kartkę na drzwiach wejściowych do mojej klatki.Tak się składa że pracuje w branży przy uzgodnieniach, pozwoleniach, zgodach itd. więc się orientuje o co chodzi. Temat służebność dla mediów jest w każdej księdze wieczystej, można sobie to sprawdzić. Chciałem poprostu wyjaśnić niejasności i pomoc. Pozdrawiam

PostNapisane: 25 listopada 2018, o 16:37 
-

Bardzo dobrze,że NASZĄ wspólnotą interesuje się więcej ludzi niż tylko JA.Mam wrażenie,że to tylko mi zależy aby żyło się NAM lepiej,ładniej i taniej. Gdybym tak lajtowo podchodziła do spraw wspólnoty to PŁACILIBYŚMY za wszystko o wiele więcej!!! Jak piszę ,że musimy mieć czarno na białym umowę to tak jest. Nie zawsze jest tak,że Zarządca działa na korzyść lub bez poniesienia dodatkowych kosztów dla wspólnoty. Jeżeli tak ''się robi''(przyłącze) i prawnie Energa ma dożywotni dostęp do trafo to po co uchwała? A zapis w księdze wieczystej jest taki, iż operator ma nieograniczony dostęp w celu konserwacji i usunięcia awarii a nie dodatkowego przyłącza. Każdą uchwałę konsultuje się z członkami RW(tak jest u nas). W tym przypadku nikt się ze mną nie kontaktował, nie widziałam warunków umowy. Wspólnota poniesie straty( roślinność+ koszty) i mam tak na ''bo tak jest'' uwierzyć, że ktoś to po zakończeniu prac naprawi? Jeżeli wszystko jest tak oczywiste, zobaczę umowę i po problemie.

PostNapisane: 25 listopada 2018, o 21:39 
-

Pani Bello, nie wiem czemu jest to załatwiane uchwala. Moze jest tak ustalone przez wspólnotę. Moim zdaniem to zarząd takie sprawy załatwia z administratorem. Jednakże aby nic nie zostało nam zniszczone lub jak już zostanie zniszczone powinna być zawarta umowa z tym wykonawca co będzie wykonywał pracę na rzecz energi. Taki powinien być nasz warunek- umowa. Pozdrawiam

PostNapisane: 26 listopada 2018, o 16:32 
-

Dokładnie, umowa to podstawa.
Pozdrawiam

PostNapisane: 28 listopada 2018, o 17:32 
-

Poniżej wrzucam odpowiedz z firmy,która ma wykonać przyłącze

Czy Wspólnota 4/6 musi wyrazić zgodę na wejście operatora Energa na jej teren? Podstawa prawna, jakie ewentualne konsekwencje poniesie przy braku zgody?

Według polskiego prawa każdy ma prawo być przyłączonym do sieci. W razie kiedy nie można dojść do porozumienia, można skorzystać z art. 124 Ograniczenie sposobu korzystania z nieruchomości ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami. Polega on na tym, że starosta może ograniczyć w drodze decyzji korzystanie nieruchomości i zezwolić na budowę sieci na terenie działki.

W jakim terminie będą przeprowadzone prace, jaki obszar obejmą(miejsca parkingowe), kto pokryje koszty np. uszkodzonej roślinności itp.? (umowa)

Patrząc na to, jak wygląda inwestycja (brak Państwa zgody niestety wydłuża czas realizacji) spodziewamy się, że pracę będą wykonywane wczesną wiosną 2019 roku. Obszar inwestycji będzie w okolicy stacji transformatorowej i kabel będzie biegł kilka metrów po trawniku (tak jak na załączniku graficznym). Wykonawca inwestycji po wykopaniu rowu dla kabla ma obowiązek przywrócić stan poprzedni.

Czy jest jakieś pismo z Energii w tej sprawie? Za udostępnienie dojścia do transformatora należy się wspólnocie opłata z tyt. służebności użytkowania.

O ile dobrze się doczytałem, jest służebność między Państwem (właścicielem działki) a Energą Operator w sprawie tej stacji i linii kablowych z niej wychodzących. W związku z tym chyba nie można liczyć na opłatę. W każdym razie zależy mi na Państwa zgodzie jako właścicieli działek, mimo istnienia służebności.

Gdzie zostaną przeprowadzone prace, co zostanie naruszone, kto poniesie koszty ewentualnej naprawy itp.?

Pracę zostaną wykonane tak jak na załączniku graficznym, na długości kilku metrów. Będą wykonywane od stacji do płotu w terenie, gdzie jest trawa. Na granicy są drzewka, jednak pracę mają być tak przeprowadzone, żeby ich nie naruszyć. Jeśli chodzi o płot, kabel będzie wykopany pod nim. Energa ma obowiązek doprowadzić do stanu sprzed robót budowlanych

Czy przyłączenie dodatkowych użytkowników nie spowoduje ( nie wiem) spadku energii czy coś takiego?

Jeśli wychodzimy ze stacji bezpośrednio do nowego odbiory, to spadki napięć (mówiąc tak ogólnie „energii”) nie ma znaczenia, gdyż przyłączony będzie pierwszy na nowym obwodzie. Państwa bloki są zasilone z innych obwodów. Proszę o jak najszybszy kontakt w tej sprawie.

PostNapisane: 28 listopada 2018, o 20:32 
-

Na razie wszystko wydaje się w miarę klarowne. Jednak nie rozumiem dlaczego tzw. "opiekunka" z BON tyle kręci? Swoją drogą, prace chcą zacząć wczesną wiosną ale karty mamy oddać do 5 grudnia. Mają sporo czasu.

To co czekamy jeszcze na coś? Głosujemy? :->

PostNapisane: 28 listopada 2018, o 22:22 
-

Jeszcze nie, coś jeszcze wyjaśniam. Do wiosny tyle czasu,nam się nie spieszy ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1