Teraz jest 20 listopada 2018, o 21:19

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 października 2018, o 12:11 
-

Witam wszystkich zgromadzonych. Drażni mnie jedna sprawa która nie była tutaj poruszana...., a mianowicie chodzi o parkowanie w okolicach SMAKA a dokladniej na zakręcie. Czy jestem jedyny kogo to drażni? Według str. Miejskiej jest ok bo przejazd jest zachowany, pomimo tego iż według mnie parkowanie w tym miejscu jest niebezpieczne dla innych użytkowników ruchu. Bo przecierz dwa samochody przez to nie mogą się minąć swobodnie. Uważam ze jest wystarczająca ilość miejsc do zaparkowania bezkolizyjnego, ale nie które jaśnie państwo to najlepiej by stanęło na wycieraczce bo za przeproszeniem du** maja za ciężka. Czy mozna coś z tym zrobic?

PostNapisane: 15 października 2018, o 16:29 
-

Można coś z tym zrobić . Znak D-40 mówi że należy parkować pojazdy w miejscach do tego wyznaczonych i pieszy ma pierwszeństwo na całej szerokości drogi plus ograniczenie prędkości do 20km/h. Jeden znak jest na wjeździe i jego znaczenie kończy się na tym zakręcie. Drugi znak jest na wjeździe w osiedle. Żeby wyeliminować tych prostaków parkujących na drodze i zakręcie potrzebny jest trzeci znak na drodze do nowych jednopiętrowych bloków. Dopiero w tej sytuacji możemy egzekwować cokolwiek wobec tych osób. Pozdrawiam

PostNapisane: 17 października 2018, o 20:14 
-

Niby znak D-40 jest ale mieszkańcy i osoby przyjezdne albo udają że go nie ma albo nie mają pojęcia jak się poruszać po osiedlu. Ile razy prawie doszło do kolizji bo ludzie wjeżdżający na osiedle nie wiedzą, że trzeba ustąpić tym z prawej strony? Pod znakiem jest wyraźnie napisane, że należy parkować w miejscach do tego przeznaczonych ale widać ten przepis przestaje obowiązywać na starej części osiedla. Pod blokiem 4 było kilka prób parkowania ale były zgłoszenia więc osoby parkujące wyniosły się bliżej smaka, niby ta sama droga ale tam już nie wzywają SM. Na tzw. L-ce czyli parkingu koło piaskownicy też jest ciche przyzwolenie na dziwne parkowanie do czasu aż ktoś zablokuje/utrudni komuś wyjazd z miejsca parkingowego. Ogólnie rzecz biorąc to jest wolna amerykanka. Skoro postanowiłeś z tym walczyć to ja ci życzę powodzenia bo to lepsze niż nie zrobienie z tym nic. Ja kiedyś zgłaszałem stojące graty na osiedlu i nie wiem czy zostały usunięte przez handlarzy czy przez SM.

PS. nie wiem dlaczego na starym osiedlu jest drugi znak D-40, po wjeździe na osiedle on obowiązuje na całym osiedlu aż do odwołania znaku także ten drugi znak jest tak samo mylący jak pasy zrobione kostką brukową i tzw. chodnik na drodze gdzie pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo przed pojazdami. Ja jestem pełen podziwu, że mimo, że po naszym osiedlu jeździ się jak w kraju trzeciego świata, to nie doszło tu jeszcze do wypadku.

PostNapisane: 19 października 2018, o 10:14 
-

Nie do końca jest tak że jeden znak dotyczy całego osiedla. Każdy znak obowiązuje na danym odcinku czyli w naszym przypadku do miejsca skrzyżowania się drogi wjazdowej w lewo przed sklepem w tym miejscu kończy się jego znaczenie. Następny jest na naszym osiedlu . Musi być trzeci od strony drogi piaskowej bo to Dzięcielskiego i on obowiązywać będzie na drodze do zakrętu w prawo przed sklepem. Oczywiście w tym momencie pojawi się mega problem bo wszystkie stojące samochody wzdłuż drogi będą musiały zniknąć bo znak D-40 mówi wyraźnie że parkować można tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Ale jest tego w tym momencie dobra druga strona bo już policja i straż miejska będzie musiała nakładać na stojących na wjeździe mandaty . Na chwile obecną tego nie robią ze względu na brak oznakowania od strony nowych bloków . Co do parkowania na waszym osiedlu . Raczej większość parkujących u was to wynajmujący mieszkania mieszkańcy którzy maja w poszanowaniu gdzie i jak parkują . Mieszkańcy czyli właściciele raczej parkują na swoim osiedlu a nie na waszej części. I jeszcze jeden problem który jest na naszym osiedlu związany z brakiem miejsc. Od groma mieszkańców posiada swoje np. dwa prywatne samochody i do tego np. Dwa służbowe. Czyli na jedna rodzinę przypadają 4 lub z reguły 3 samochody. Więc tu się kłania notoryczny problem braku miejsc parkingowych. I ten problem pora rozwiązać bo tak być nie powinno . Nie wiem może pora stworzyć uchwałę i puścić ja do mieszkańców . Zostaną zrobione identyfikatory po 2 sztuki na mieszkanie jeden dla gościa drugi na samochód i będą widnieć za szybka parkowanego samochodu. W taki sposób wyeliminuje się problem z parkowaniem ten samochód w którym nie będzie identyfikatora a ktoś nie będzie mógł zaparkować . Telefon po lawetę i wypad z osiedla. Takie rozwiązanie jest na wielu osiedlach np. Czy Gdynia czy Gdańsk nie wspomnę o Sopocie.

PostNapisane: 19 października 2018, o 18:26 
-

No ja bym polemizował z tym zakrętem koło smaka. Moim zdaniem znak przestaje obowiązywać dopiero za znakiem odwołującym D-41. Na fenika jest podobnie tyle, że tam dla kierowców znak D-40 to tylko ozdoba bo jak wejdziesz na ulicę to cię ukrzyżują. Jak widać co osiedle to inne niepisane zasady. No i jest jeszcze deptak w centrum, jakoś tam nie trzeba dodatkowych znaków, by kierowca wiedział gdzie jego miejsce.

PostNapisane: 19 października 2018, o 20:35 
-

Ok już wszystko jasne. Brakuje jednego znaku pod znakiem D-40 a mianowicie D-52 I D-53 czyli strefa ruchu . Nie ma go zarówno na wjeździe jak i u nas wewnątrz. Czyli Znak D-52: strefa ruchu

O ile w strefie zamieszkania znak D-40 obowiązują specyficzne przepisy ruchu drogowego, o tyle w strefie ruchu D-52 trzeba przestrzegać zasad ogólnych. Wjazd do tego obszaru jest oznaczony znakiem D-52 („strefa ruchu”), a wyjazd D-53 („koniec strefy ruchu”).

Jaki jest powód wprowadzenia na danym terenie przepisów obowiązujących na zwykłych drogach? Otóż strefa ruchu została pomyślana głównie jako ułatwienie dla właścicieli i zarządców dróg wewnętrznych. Znaki D-52 często są stawiane na wjazdach na osiedla czy parkingi przy centrach handlowych.

Dzięki temu, że dany teren został zmieniony w strefę ruchu, kierowcy są zobowiązani do przestrzegania przepisów, a nie traktowania obszaru tak, jakby była to „ziemia niczyja”.

Znak D-53: koniec strefy ruchu

Innymi słowy, nie wolno im przekraczać prędkości (jeśli strefa jest na terenie strefy zamieszkania, to obowiązuje w niej ograniczenie do 20 km/h). Nie mogą też stawiać samochodów w miejscach niedozwolonych, np. przeznaczonych dla niepełnosprawnych. Muszą też pamiętać o zwracaniu uwagi na pierwszeństwo przejazdu. Często w strefach ruchu obowiązuje tzw. reguła prawej ręki, mówiąca o tym, że należy ustępować pojazdom nadjeżdżającym z prawej strony.

Poza tym w strefie ruchu może bez przeszkód i pozwoleń interweniować policja oraz straż miejska. O ile w strefie zamieszkania piesi są uprzywilejowani, o tyle w strefie ruchu muszą przestrzegać przepisów obowiązujących na zwykłych drogach, np. korzystać z chodników i przejść.

Teraz chyba się dogadamy

PostNapisane: 20 października 2018, o 08:44 
-

Może kiedyś w praktyce się okaże, jak np. ktoś zderzy się z kimś wyjeżdżającym z prawej. Wtedy się okaże jak działa prawo w praktyce. O potrąceniu wolę nawet nie wspominać.

PostNapisane: 20 października 2018, o 08:57 
-

Dokładnie tak jak mówisz. Nie wiem czy posiadasz kontakt z zarządem 4,6,8,10 . Ja ze swojej strony przekaże temat u siebie i dołożymy znak D-52 pod znak D-40 . Fajnie by było gdyby na wjeździe się również pojawił . Pozdrawiam.

PostNapisane: 21 października 2018, o 08:59 
-

Myślę, że na tej drodze najskuteczniejszy byłby przynajmniej jeden próg zwalniający. Zresztą włodarze naszego miasta szybko się skumali, że to konieczność na gryfa pomorskiego, bo do patologii nie przemawiają znaki i ludzie na drodze. A policja była parę razy, widziałem jak jakiemuś psychopacie zabierali prawko a ten płakał.

PostNapisane: 21 października 2018, o 11:16 
-

No to tak do końca nie jest że włodarze się skumali. To wyszło z naszego mocnego nacisku na włodarzy . Stąd obecne progi przy kościele i próg z przejściem przy blokach.

PostNapisane: 22 października 2018, o 12:06 
-

Pochwały: 3
W strefie zamieszkania poza kilkoma omawianymi wyjątkami obowiązują wszystkie ogólne przepisy ruchu drogowego więc postawienie znaku D-52 nie ma większego sensu. Strefę zamieszkania rozpoczyna znak D-40 a kończy D-41 więc powtórzenie tego znaku przed "starym" osiedlem mija się z celem (nie wiem, możliwe że ten znak jest starszy od "nowego" osiedla), parkowanie pod Smakiem, na trawniku czy na ulicy jest zabronione.

PostNapisane: 22 października 2018, o 14:02 
-

Ten problem znaku samego D-40 oraz D-41 oraz znaku D-52 i D-53 to są dwa oblicza sprawy i tematu. Regularnie staramy się leniwców pospolitych usunąć z wjazdu na którym stoją bo zastawiają wjazd tudzież totalnych debili którzy potrafią postawić dwa samochody obok siebie obok śmietników w taki sposób że nie wjedziesz do środka osiedla do góry jak i z niego nie wyjedziesz. Nie wejdziesz do boxu żeby śmieci wyrzucić lub tym podobne drogowe absurdy. Straż miejska jak i policja tłumaczy się tym ze to teren prywatny cytuje ''To wasz folwark i to wasze zabawki my możemy tylko pouczyć". I tak jest każdorazowo bez wyciągnięcia konsekwencji wobec danych właścicieli pojazdów którzy się nie potrafią dostosować do jakichkolwiek przepisów czy ogólnych zasad na osiedlu. W przypadku znaku D-52 niestety ale owe instytucje zwane straż miejska tudzież policja muszą już nałożyć mandat i tak jak pisałem drogi w strefie zamieszkania są brane już jako drogi publiczne czyli kłaniają się przepisy ruchu drogowego . Poniżej znaczenie znaku D-52

Strefa ruchu – pojęcie z dziedziny prawa o ruchu drogowym, oznaczające obszar wyznaczony na drodze wewnętrznej (lub drogach w.), w którym obowiązują wszystkie przepisy drogowe, jak na drodze publicznej.

Z prawnego punktu widzenia przestrzeganie zasad ruchu na drogach wewnętrznych nie jest obowiązkowe, dlatego odpowiednie służby porządkowe (np. policja) nie zawsze mogą interweniować w przypadku typowych wykroczeń drogowych. Zarządca drogi, ustanawiając strefę ruchu, jednoznacznie informuje kierujących o konieczności stosowania się do przepisów

Znak informacyjny D-53, ustawiany przy wyjeździe ze strefy, ma także istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oznacza bowiem często wjazd na drogę publiczną, a zarazem konieczność ustąpienia pierwszeństwa innym pojazdom lub uczestnikom ruchu na tej drodze

PostNapisane: 22 października 2018, o 20:42 
-

Strefa zamieszkania nie ma nic wspólnego z drogą wewnętrzną więc nie rozumiem odmowy interwencji służb porządkowych. Strefa zamieszkania ma swoje ograniczenia ale w dalszym ciągu pozostaje droga publiczną i obowiązują tam wszystkie pozostałe przepisy ruchu drogowego. Chyba że ulica Dzięcielskiego jest jakimś wyjątkiem i nie jest droga publiczna ale to jest do sprawdzenia w wydziale dróg.

Przykład z zeszłego roku.
Reda. Boczna uliczka pomiędzy Lidlem a kościołem Św. Antoniego. Mimo znaku D-40 to co niedzielę na czas mszy wszyscy tam parkowali. Do momentu aż jednemu z mieszkańców pobliskiego bloku zaczęło to przeszkadzać. Policja przyjeżdżała na interwencje co niedziele, wkładali za wycieraczkę zawiadomienie i zapraszali na komendę. Za pierwszym razem było pouczenie. Konsekwentnie gościu dopiął swego.

PostNapisane: 22 października 2018, o 21:22 
-

Kodeks Wykroczeń Art. 90.
Kto tamuje lub utrudnia ruch na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, podlega karze grzywny albo karze nagany.

Strefa czasowa: UTC + 1