OGŁOSZENIE
Teraz jest 16 października 2018, o 08:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sierpnia 2018, o 11:52 
-

Pochwały: 3
Szanowni, osiedle SYFenikowskiego schodzi na psy dzięki zarządcy, firmie BON. Wygląda na to, że 3/4 mieszkańców to lumpiarstwo, ponieważ nikomu niemal nic nie przeszkadza, kompletny brak wymagań. m.i. to że BON właściwie nie zarządza wspólnotami, on je tylko rozlicza.

Ci co mogli by coś zadziałać, trzymają poziom, uważają, że są tu tylko na chwilę, reszta rozkochuje się we własnym klimacie.
Wystarczy im grajdołek koło jeziorka fundowany populistycznie na koszt miasta przez pana , który boi się BONu jak diabeł święconej wody, bo tylko trzyma z radą miasta i na koszt miasta. Poza tym nullllll. murek malowniczy przy rzeczce z którego dobrze się sika do rzeki po piwku, aleja kapsli, itp Tony psiego g. zalegające wszędzie gdzie pies zmusił swojego niewolnika do zatrzymania się na kupkę...

BON zrobił remonty klatek bo to są konkretne setki tysięcy złotych do kieszeni zaprzyjaźnionej firmy. Wystarczy spojrzeć kto permanentnie robi remonty klatek we wspólnotach na różnych osiedlach...

Brakuje inwencji, brakuje małej architektury, brakuje nawet tak prozaicznej sprawy jak co miesięczny wywóz wielkich gabarytów. Dlatego przy śmietnikach kwitnie turpistyczna sztuka nowoczesna. Orientowałem się w tej sprawie, nawet spółdzielnie mieszkaniowe organizują raz w miesiącu takie wywózki aby uprzątnąć gabaryty, które zawsze się pojawiają pod śmietnikami.

Pomijam fakt, że nawet ławka na chodniku wygląda tak, że strach usiąść. Place zabaw kurczą się dewastowane, w planach ustepując samochodowej tłuszczy, dla której kupno miejsca w hali to obraza, przecie zawsze się miejsce znajdzie, nawet na chodniku.
Wszędzie syf i malaria, podobno nie ma już nawet osoby konserwatora na osiedlu.

BON działa tylko tam , gdzie widzi własną korzyść, plany z nadajnikiem są tego przykłądem.
Inwestycje BONu często kończą się porażką, przykładem brama hali garażowej na poziomie zero (boczny wjazd). Wydano pieniądze. BRAMA NIE DZIAŁA. Brawo BON. Nawet bramy nie potrafią zamontować. To jest clou BONu.

Dziwią mnie tak małe wymagania mieszkańców. Wcześniej mieszkałem na innym osiedlu "zarządzanym" przez BON i tam doszło ostatecznie do zmiany zarządcy. I od razu była poprawa, i taniej. Tutaj jak widzę jest jeszcze większa atomizacja mieszkańców ku uciesze BONu. Zarządy wspólnot totalnie marionetkowe. Ale nikt nic przecież nie zrobi za innych.
Więc mieszkacie sobie moim zdaniem w zasyfionym grajdołku. Ja widząc dokąd to zmierza niechętnie ewakuowałem się pół roku temu do świata cywilizowanego...

pzdr

PostNapisane: 4 sierpnia 2018, o 13:40 
-

Pochwały: 13
Małe sprostowanie. Na Osiedlu Fenikowskiego wspólnoty nie mają zarządów. Gdyby były może byłoby lepiej. Problem o którym piszesz to problem kultury prawnej . Niestety jest ona na takim poziomie do jakiego dąży to osiedle. To widać, słychać i ...czuć. Większość właścicieli w ogóle nie odróżnia wspolnoty od spółdzielni.Ile osób potrafi rozszyfrować skrót UoWL.Kogo to interesuje?
Ludzie się obudzą za 3 ,5 lat. Ale wtedy może być za późno. To co jest teraz to jeszcze nie jest syf. To jego początek. Co do BON .Bon to firma nastawina na zysk. Trudno się dziwić że że robi to co jest niezbedne . Jak ktoś poprosi o ławeczke ta zainstalują ławeczke , stojaki na rowery to stojaki itd i tyle. reszta to administracja. A skrxzywiony słupek nikomu nie przeszkadza , doły na drodze przy smietniku WM25 ,co tam .Przecież jeszcze sie tam nikt nie zabił.

PostNapisane: 19 sierpnia 2018, o 10:00 
-

Niestety to wszystko prawda.. rożnorakie gabaryty zalegajace pod śmietnikami cały rok to jakiś koszmar. Dzieciaki się tym bawią tzn. Najczęściej niszczą i rozrzucają. Juz przy wjeździe ma osiedle wita nas widok jak z meliny, na "dzien dobry" pod kiblem jakieś materace, stare meble i inne graty.
Świeżo ogrodzony zabaw przy WM 27 i 29... plot praktycznie od razu był zdewastowany. Nie rozumiem dlaczego nie zostały wymienione uszkodzone panele i nadal straszą wystające druty.
Co się stało ze ślizgawką i huśtawką??? Dlaczego od wielu tygodni ich nie ma?

PostNapisane: 19 sierpnia 2018, o 17:59 
-

Obrazki: 53
Pochwały: 49
Aż się wypowiem po długim czasie, bo scyzoryk się w kieszeni otwiera jak się czytam takie głupoty.

akami napisał(a):
Wygląda na to, że 3/4 mieszkańców to lumpiarstwo
Obraziłeś tutaj kilkaset osób. Owszem lumpiarstwo występuje, ale zwykle w postaci młodzieży. Dorośli to zwykle porządni ludzie. Przykre jest to, że ta patologiczna mniejszość rzutuje na całokształt.

akami napisał(a):
nikomu niemal nic nie przeszkadza, kompletny brak wymagań
Rozumiem, jesteś aktywnym działaczem wspólnoty a nie tylko forumowym pieniaczem.

akami napisał(a):
Wystarczy im grajdołek koło jeziorka fundowany populistycznie na koszt miasta przez pana , który boi się BONu jak diabeł święconej wody, bo tylko trzyma z radą miasta i na koszt miasta.
Łupiny osobiście nie znam, ale zdaje się, że bez jego działań nawet tego "grajdołka" by nie było.

akami napisał(a):
Tony psiego g. zalegające wszędzie gdzie pies zmusił swojego niewolnika do zatrzymania się na kupkę.
To też rozumiem wina BON?

akami napisał(a):
BON zrobił remonty klatek bo to są konkretne setki tysięcy złotych do kieszeni zaprzyjaźnionej firmy. Wystarczy spojrzeć kto permanentnie robi remonty klatek we wspólnotach na różnych osiedlach.
:stupid: A wiesz że to nie BON dokonał wyboru? Swoją drogą wykonawcy nie można generalnie nic zarzucić. Nawet jak chcieliśmy dodatkowe aluminiowe listwy to od razu padło "Jasne, proszę pokazać gdzie". W przeciwieństwie do innych Orlexów gdzie robiły remonty inne firmy u nas jest OK.

akami napisał(a):
brakuje nawet tak prozaicznej sprawy jak co miesięczny wywóz wielkich gabarytów.
Bo za taką prozaiczną rzecz trzeba dodatkowo zapłacić. Z tego co wiem to w Gdyni gabaryty są wywożone na koszt miasta, a u nas tylko dwa razy w roku gratis. Poza tymi razami, wspólnota musi zapłacić. Tak więc dziękujmy tej hołocie która wystawia lodówki, kanapy itd, a nie wieszajmy psów na administracji.

akami napisał(a):
Place zabaw kurczą się dewastowane
Tak wychowaliście dzieci, tak macie. A niejednokrotnie zwracałem uwagę rozwydrzonemu bachorowi którego matka siedziała obok. I od razu obraza majestatu.

akami napisał(a):
Inwestycje BONu często kończą się porażką, przykładem brama hali garażowej na poziomie zero (boczny wjazd). Wydano pieniądze. BRAMA NIE DZIAŁA. Brawo BON. Nawet bramy nie potrafią zamontować
I znowu kulą w płot. Fajnie się mądrzysz bez faktów. Otóż rzeczona brama należała do orlexu. Odgrodzili nią wjazd na dach, w czasie kiedy był wyłączony z użytku. Nieodpłatnie przekazali ją wspólnocie w celu zamontowania na parterze. Przypuszczam, że nikt nie był świadomy, że brama nie nadaje się do pracy ciągłej. Zabezpieczenie termiczne sprawia że po kilku otwarciach, zwyczajnie załącza się zabezpieczenie i brama stygnie około pół godziny. Aktualnie poddana pod głosowanie jest uchwała na montaż nowych przemysłowych bram. Proponuję oddać głos.

akami napisał(a):
podobno nie ma już nawet osoby konserwatora na osiedlu.
A podobno świnie umieją latać. Konserwatorów jest trzech, a jeden zawsze pełni dyżur całodobowy.

akami napisał(a):
Ja widząc dokąd to zmierza niechętnie ewakuowałem się pół roku temu do świata cywilizowanego
Żegnam malkontenta. W nowym cywilizowanym świecie życzę ci żebyś nie rozpowszechniał bzdur , tylko zapytał u źródła.

Faktycznie brakuje tu ludzi którzy chcieliby się zaangażować. Szkoda, razem można by więcej zrobić. No ale cóż.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 19 sierpnia 2018, o 18:06 
-

I jedziemy dalej.

dns napisał(a):
rożnorakie gabaryty zalegajace pod śmietnikami cały rok to jakiś koszmar.
Była na ten temat debata, na spotkaniu rocznym. U mnie we wspólnocie całe 7 osób (sic!). Jak mnie pamięć nie myli to miesięczny wywóz gabarytów to koszt około 200 zł na wspólnotę. Gdzie są chętni do płacenia?

dns napisał(a):
Świeżo ogrodzony zabaw przy WM 27 i 29... plot praktycznie od razu był zdewastowany.
No tak państwo wychowujecie dzieci. Szkoda było kasy.

dns napisał(a):
Nie rozumiem dlaczego nie zostały wymienione uszkodzone panele
Bo ludzie nie chcą już płacić po to żeby gówniaki to niszczyły. Mam nadzieję że już nigdy złotówka nie zostanie wydana na ten plac.

dns napisał(a):
Co się stało ze ślizgawką i huśtawką?
Została zdemontowana by nie nadawała się już do eksploatacji na placu zabaw - coraz bardzie ostre przepisy bezpieczeństwa. Poza tym jest głosowana uchwała w WM27 odnośnie zmniejszenia placu zabaw, żeby powiększyć parking :bravo:

Osobiście uważam że należałoby go całkiem zlikwidować.

PostNapisane: 19 sierpnia 2018, o 20:26 
-

Obrazki: 10
Pochwały: 7
akami napisał(a):
Szanowni, osiedle SYFenikowskiego schodzi na psy dzięki zarządcy, firmie BON. Wygląda na to, że 3/4 mieszkańców to lumpiarstwo, ponieważ nikomu niemal nic nie przeszkadza, kompletny brak wymagań. m.i. to że BON właściwie nie zarządza wspólnotami, on je tylko rozlicza.

Ci co mogli by coś zadziałać, trzymają poziom, uważają, że są tu tylko na chwilę, reszta rozkochuje się we własnym klimacie.
Wystarczy im grajdołek koło jeziorka fundowany populistycznie na koszt miasta przez pana , który boi się BONu jak diabeł święconej wody, bo tylko trzyma z radą miasta i na koszt miasta. Poza tym nullllll. murek malowniczy przy rzeczce z którego dobrze się sika do rzeki po piwku, aleja kapsli, itp Tony psiego g. zalegające wszędzie gdzie pies zmusił swojego niewolnika do zatrzymania się na kupkę...

BON zrobił remonty klatek bo to są konkretne setki tysięcy złotych do kieszeni zaprzyjaźnionej firmy. Wystarczy spojrzeć kto permanentnie robi remonty klatek we wspólnotach na różnych osiedlach...

Brakuje inwencji, brakuje małej architektury, brakuje nawet tak prozaicznej sprawy jak co miesięczny wywóz wielkich gabarytów. Dlatego przy śmietnikach kwitnie turpistyczna sztuka nowoczesna. Orientowałem się w tej sprawie, nawet spółdzielnie mieszkaniowe organizują raz w miesiącu takie wywózki aby uprzątnąć gabaryty, które zawsze się pojawiają pod śmietnikami.

Pomijam fakt, że nawet ławka na chodniku wygląda tak, że strach usiąść. Place zabaw kurczą się dewastowane, w planach ustepując samochodowej tłuszczy, dla której kupno miejsca w hali to obraza, przecie zawsze się miejsce znajdzie, nawet na chodniku.
Wszędzie syf i malaria, podobno nie ma już nawet osoby konserwatora na osiedlu.

BON działa tylko tam , gdzie widzi własną korzyść, plany z nadajnikiem są tego przykłądem.
Inwestycje BONu często kończą się porażką, przykładem brama hali garażowej na poziomie zero (boczny wjazd). Wydano pieniądze. BRAMA NIE DZIAŁA. Brawo BON. Nawet bramy nie potrafią zamontować. To jest clou BONu.

Dziwią mnie tak małe wymagania mieszkańców. Wcześniej mieszkałem na innym osiedlu "zarządzanym" przez BON i tam doszło ostatecznie do zmiany zarządcy. I od razu była poprawa, i taniej. Tutaj jak widzę jest jeszcze większa atomizacja mieszkańców ku uciesze BONu. Zarządy wspólnot totalnie marionetkowe. Ale nikt nic przecież nie zrobi za innych.
Więc mieszkacie sobie moim zdaniem w zasyfionym grajdołku. Ja widząc dokąd to zmierza niechętnie ewakuowałem się pół roku temu do świata cywilizowanego...

pzdr

Ciekawi mnie akami,czy dając popis malkontenctwa w poście,sam zrobiłeś coś pożytecznego dla wspólnoty,osiedla?Pewnie na zebraniu rocznym gdzie są omawiane ważne sprawy, byłeś raz lub ze dwa razy.Takich mieszkańców jak Ty którzy nic nie robią,maja dużo do powiedzenia,niestety wśród znajomych lub na forum jest bardzo dużo.Ciosem poniżej pasa jest obrażanie ludzi którzy robią bardzo dużo dla całego osiedla,na czele z radnym,organizują imprezy plenerowe,dla dorosłych i dla dzieci,mowa oczywiście o Polance Jakubowej.Tam zaangażowanych jest naprawdę wiele osób,wszystko dla mieszkańców,aby mieszkańcy mieli gdzie odpocząć,młodzież posiedzieć,dzieci pobawić się na placu zabaw,wszystko całkowicie bezinteresownie.Chyba nie znalazła się osoba której by przeszkadzało tamto miejsce...przepraszam,jedna była,akami jesteś drugą osobą,która dodatkowo obraża ludzi zaangażowanych we wspólne dobro.
Wracając do BON-u,jak to opisujesz w poście,że remont robią zaprzyjaźnione firmy,zaproponuj na jakąkolwiek inwestycje firmę,ja tak zrobiłem,nie było żadnego problemu,wręcz przeciwnie,BON był zadowolony że inwestycje zrobiła firma którą mieszkańcy rekomendują.Zrobionych było kilka inwestycji przez firmy polecone przeze mnie.
Na koniec jeśli ewakuowałeś się do cywilizowanego świata,zostań w nim i zacznij tam opisywać wszystkich i wszystko,skoro tylko to potrafisz.Pozdrawiam serdecznie i życzę mniej pisania więcej działania :)

PostNapisane: 20 sierpnia 2018, o 20:12 
-

Plac zabaw dla najmłodszych mimo wszystlo jest potrzebny. Nie może być tak, że dzieci bawią się pod klatkami albo w klatkach, czy na parkingu bo nie mają gdzie.
Koszty przeciez rozkładają się na 3 wspólnoty. Mnie nikt nie pytał czy chce płacić czy nie. Tak samo za wywóz śmieci. Wolę te kilka złotych dopłacić i mieć porzadek.
No i odnośnie powiekszenie parkingu kosztem placu zabaw to decyzja tylko WM27 ? WM29 nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie?

PostNapisane: 21 sierpnia 2018, o 09:01 
-

dns napisał(a):
Plac zabaw dla najmłodszych mimo wszystlo jest potrzebny.
Jestem za, pod warunkiem, że nie pod blokiem, a np koło boiska.
dns napisał(a):
Koszty przeciez rozkładają się na 3 wspólnoty.
Jak znam życie to pozostałe wspólnoty nie chcą już płacić za coś za co nie muszą.
dns napisał(a):
Mnie nikt nie pytał czy chce płacić czy nie. Tak samo za wywóz śmieci. Wolę te kilka złotych dopłacić i mieć porzadek.
A na zebraniu byłaś?
dns napisał(a):
No i odnośnie powiekszenie parkingu kosztem placu zabaw to decyzja tylko WM27 ? WM29 nie ma nic do powiedzenia w tej sprawie?
Ich teren ich decyzja. Nikt poza 27 nie ma tam nic do gadania.

PostNapisane: 27 sierpnia 2018, o 17:34 
-

No i ręce mi opadły. Zwróciłem dzisiaj uwagę parce wynoszącej gabaryty, po tym jak upchali je za wiatą śmietnikową. Oczywiście, po tym jak poinformowałem, że jeśli tego nie zabiorą to wezwę SM, zostałem tym "życzliwym". Brakowało tylko wyzwania od konfidentów. Kurde ludzie ocknijcie się. Sami sobie syf robicie. Chołota to za mało powiedziane. Ale najlepiej mieć pretensje do BONu, że nie wywozi gabarytów, najlepiej na swój koszt. Ręce opadają.

PostNapisane: 28 sierpnia 2018, o 06:51 
-

A czy przypadkiem gabarytów nie można bezpłatnie odstawić do ZUK'u ? coś mi się kojarzy że chyba tak ..

PostNapisane: 1 września 2018, o 07:55 
-

mateusz1987 napisał(a):
A czy przypadkiem gabarytów nie można bezpłatnie odstawić do ZUK'u ? coś mi się kojarzy że chyba tak ..

Oczywiście, że można. Ale trzeba chcieć, du** ruszyć. I przede wszystkim nie mieć w du*** innych.

PostNapisane: 1 września 2018, o 08:21 
-

Może brak jest informacji, dużo jest wynajmujących , wynajmują na długo ale też na krótko , czy jest informacja ,że śmieci wielogabarytowe można wywieśc do ZUK ?
Nie zawsze brak chęci jest oznaką takiego zachowania .Może to administrator powinien bardziej informować o sposobach zbierania śmieci ich wywózki i segregacji .To trzeba wpajać od dziecka , bo koszty segregacji i wywózki śmieci będą coraz większe ale to zadanie ADMINISTRATORA OSIEDLA I ZARZĄDU -( informacja i edukacja odnośnie śmieci ) W niektórych osiedlach i wspólnotach są umieszczane ulotki ZUK o segregacji śmieci , ale ADMINISTRACJA MUSI JE UMIESZCZAĆ W OGŁOSZENIACH

PostNapisane: 2 września 2018, o 10:40 
-

Brak to jest logicznego myślenia. Skoro na wiacie śmietnikowej wisi wielki napis "ZAKAZ WYRZUCANIA ŚMIECI WIELKOGABARYTOWYCH", to już dla średnio inteligentnego człowieka jest to informacja, że NIE WOLNO i muszę sobie jakoś radzić inaczej. Można zapytać sąsiada, zadzwonić do administratora, nawet ze śmieciarzem pogadać. A zwyczajnie kompletny debil wywali to pod zakazem.

A dla tych co nie umieją używać googli ściągawka

Obrazek

PostNapisane: 13 września 2018, o 17:02 
-

Dzidostwo jakiego mało,ale co się dziwić jak jest na to przyzwolenie, nie reagujesz - źle ,zareagujesz i zwrócisz uwagę - jeszcze większa obraza majestatu. Wszyscy chcą coś zmienić lecz każdy by to robił cudzym kosztem, bo przecież nie będzie się narażał. J....a znieczulica.

PostNapisane: 14 września 2018, o 05:32 
-

Czy jest taki HARMONOGRAM wywozu śmieci oraz instrukcja segregacji śmieci , informacja o karach za nieprawidłowe wyrzucanie śmieci Czy na wiatach na pojemniki na śmieci jest taka informacja ? Wielu mieszkańców wynajmujących mieszkania jest słabo wyedukowana , zdaża się ze obcokrajowcy więc również rysunki byłyby pomocne

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1