Teraz jest 19 września 2018, o 07:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 marca 2018, o 22:35 
-

Witam

Chciałabym się podzielić opinią na temat przychodni na Bukowej w Wejherowie. Pracują tam różni ludzie. Z pielęgniarkami jest raczej miły kontakt, zdarzają się wyjątki, ale ogólnie jest ok. Natomiast lekarze to porażka. Pomijam kwestie rejestracji i oczekiwania na wizytę, mimo że czasem są ponad godzinne opóźnienia. Ale nieuprzejmość i obcesowość lekarzy jest uderzająca. :-(

PostNapisane: 7 marca 2018, o 12:13 
-

Pochwały: 12
Dulina napisał(a):
Chciałabym się podzielić opinią na temat przychodni na Bukowej w Wejherowie. Pracują tam różni ludzie. Z pielęgniarkami jest raczej miły kontakt, zdarzają się wyjątki, ale ogólnie jest ok. Natomiast lekarze to porażka. Pomijam kwestie rejestracji i oczekiwania na wizytę, mimo że czasem są ponad godzinne opóźnienia. Ale nieuprzejmość i obcesowość lekarzy jest uderzająca. :-(

Pytanko...

Dulina napisał(a):
Natomiast lekarze to porażka. Pomijam kwestie rejestracji i oczekiwania na wizytę, mimo że czasem są ponad godzinne opóźnienia.

Dawno nie byłem w samej placówce, ale wydaje mi się, że lekarz nie zajmuje się wspomnianymi kwestiami?
Co więcej, z tego co pamiętam z rozmowy z którąś / którymś z nich to narzekał, że pacjenci rejestrowani są zbyt gęsto ( powiedzmy 10min / pacjent ).
Na emerytach po receptę zwykle zyskują czas, ale jeśli trafia się inny pacjent to jest gonitwa, żeby zebrać wywiad, uzupełnić kwity i wystawić receptę / diagnozować / leczyć.

W każdym razie nie zgadzam się z generalnym twierdzeniem "porażka". Niektórzy robią "głupoty", ale za jakość innych dałbym sobie rękę uciąć.

Ponadto to chyba dobrze, że jedyne co możesz zarzucić to "nieuprzejmość i obcesowość". Oczywiście, połączenie wiedzy / doświadczenia z uprzejmością jest super, ale idąc do lekarza bardziej skupiam się na efekcie / diagnozie / leczeniu. Zresztą jak wszędzie - idę do mechanika to chcę, żeby mi samochód naprawił, a nie witał w progu czy przez godzinę tłumaczył jak działa mechanizm różnicowy.

PostNapisane: 25 marca 2018, o 14:17 
-

Kret napisał(a):
Oczywiście, połączenie wiedzy / doświadczenia z uprzejmością jest super, ale idąc do lekarza bardziej skupiam się na efekcie / diagnozie / leczeniu. Zresztą jak wszędzie - idę do mechanika to chcę, żeby mi samochód naprawił, a nie witał w progu czy przez godzinę tłumaczył jak działa mechanizm różnicowy.

Niestety byłam tam dwa tygodnie temu z anginą. Lekarz źle postawił diagnozę, nie zapisał antybiotyku a do tego obśmiał moją prośbę o skierowanie do laryngologa. Tego samego dnia poszłam prywatnie- angina, 10 dni antybiotyku. Gdzie ta wiedza? :(

Poprzednia moja wizyta (byłam w wysokiej ciąży) wyglądała podobnie. Żadnej pomocy i w ogóle "po co przyszłam".

PostNapisane: 25 marca 2018, o 17:42 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 17
Dulina napisał(a):
Lekarz źle postawił diagnozę, nie zapisał antybiotyku
Skoro z góry postawiłaś sobie diagnozę, to po co zajęłaś czas który mógłby wykorzystać inny pacjent. Z taką wiedzą nie powinnaś doprowadzić siebie do takiego stanu. :/

Autor postu otrzymał pochwałę

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 26 marca 2018, o 23:33 
-

Sama sobie nie wypiszę recepty na antybiotyk- po to idę do lekarza . A o anginie dowiedziałam się kilka godzin później od laryngologa, dlatego o niej na wstępie napisałam.

-- 26 marca 2018, o 23:48 --

Tyle tytułem wyjaśnienia. Ale macie Państwo rację- nie powinnam przez zachowanie kilku osób przyklejać negatywnej łatki całej grupie. Pewnie zrobiłam to w momencie rozgoryczenia, ale rozumiem, że było to niesprawiedliwe.

PostNapisane: 27 marca 2018, o 10:35 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 17
Dulina napisał(a):
Sama sobie nie wypiszę recepty na antybiotyk
Nie pisałem o leczeniu tylko zapobieganiu.
jacekk_k napisał(a):
nie powinnaś doprowadzić siebie do takiego stanu.
Antybiotyk to ostateczność i powinniśmy się go wystrzegać jak choroby, natomiast inne środki zapobiegawcze ( nie tylko farmakologiczne) są bez recepty. Nie jestem lekarzem ale ostatnio chorowałem mając 15 lat.

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 27 marca 2018, o 12:41 
-

To gratuluję :)

PostNapisane: 27 marca 2018, o 15:54 
-

Pochwały: 12
Dulina napisał(a):
Lekarz źle postawił diagnozę, nie zapisał antybiotyku

Jak czytam takie rzeczy to się zastanawiam po co ludzie chodzą do lekarza, skoro wszystko wiedzą... Po co komu studia, książki i ileś lat doświadczenia...

Btw. ciśnienie zmierzył?

Cytuj:
Jezus chcąc podnieść reputację całego personelu medycznego, zszedł na Ziemię i zatrudnił się jako lekarz w przychodni rejonowej. Pierwszy dzień pracy, siedzi w izbie przyjęć, przywożą mu sparaliżowanego chorego. Jezus kładzie choremu na głowę swoje dłonie i mówi:
- Wstań i idź!

Chory wstaje i wychodzi z gabinetu. Na korytarzu tłum oczekujących, wszyscy pytają:
- No i jak? Jak tam nowy doktor?
- Doktór jak doktór. Niby pomógł, ale k**** ciśnienia nie zmierzył...

Angina w przeważającej ilości przypadków spowodowana jest infekcją wirusową i nie wymaga antybiotykoterapi.

PostNapisane: 27 marca 2018, o 16:44 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
Wiele chorób wystarczy potraktować trybem życia ,odżywianiem . Leki to ostateczność ,a zwłaszcza suplementy leczące (sic!) objawy chorób.

PostNapisane: 20 kwietnia 2018, o 11:11 
-

Mi taka przychodnia to w ogóle się nie podoba i ja nie jestem za ją

PostNapisane: 20 kwietnia 2018, o 13:54 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 91
A po co ten spam w stopce postu?

PostNapisane: 6 września 2018, o 14:43 
-

Ostatnio byłem i chyba nic się nie zmieniło. Ale trudno się też temu dziwić, NFZ też jakoś hojny nie jest, więc muszą sobie radzić, wyrabiając jak najwięcej pacjentów na daną jednostkę czasową. Dziwne to to wszystko, ale chyba nic się na to nie poradzi. A co do lekarzy - no rzeczywiście róż mi nie dał i ogólnie trudno było wejść w jakiś dialog, bo wszystko szybko szybko, ale sam efekt wizyty uważam za zadowalający - dobra diagnoza, dobre zalecone leki. Szybko udało mi się wyzdrowieć. :)

Strefa czasowa: UTC + 1