Teraz jest 20 listopada 2017, o 21:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 marca 2017, o 12:27 
-

Pochwały: 1
Stowarzyszenie “Dla Wejherowian” wraz ze Wspólnotami Mieszkaniowymi Dzięcielskiego 4_6 i 8_10 informuje, że dnia 13.03.2017 (poniedziałek) o godzinie ​18:00 organizujemy spotkanie dla mieszkańców w którym będą uczestniczyć także Radni Miasta Wejherowa.
TEMATY SPOTKANIA :
- Niezagospodarowany teren działki 4/49 i 4/51. Konkretnie chodzi o kwestię zablokowania budowy drogi, którą radni tego miasta chcą Nam zafundować pod naszymi oknami (teren między ogrodami działkowymi, a blokami).
- Brak chodnika na odcinku od ul. Patoka do ul. Chmielewskiego.
- Propozycję do Budżetu Obywatelskiego.
- Pozostałe kwestie na linii Urząd Miasta w Wejherowie - osiedle Dzięcielskiego.
Na spotkanie zapraszamy przy tzw. zjeździe do nieruchomość 4/49 ( przy zjeździe na "drogę" między ogrodami działkowymi, a blokami. Dokładnie w miejscu gdzie kiedyś stały donice.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE Wszystkich mieszkańców oś. Dzięcielskiego i nie tyko. Pokażmy razem urzędnikom, że zależy nam na komforcie życia w naszej okolicy oraz co myślimy o podejmowanych przez nich decyzjach. Pamiętajcie Razem możemy więcej!!!

PostNapisane: 12 marca 2017, o 21:46 
-

Kilka lat temu było takie spotkanie z inicjatywy wspólnoty Dziecielskiego 12,14. Zakończyło się pięknymi obietnicami. Powodzenia! Możecie przy okazji zapytać, co z modernizacją SP nr 5, bo ciągle też słychać tylko obietnice...

PostNapisane: 14 marca 2017, o 12:16 
-

madziaH napisał(a):
Kilka lat temu było takie spotkanie z inicjatywy wspólnoty Dziecielskiego 12,14. Zakończyło się pięknymi obietnicami. Powodzenia! Możecie przy okazji zapytać, co z modernizacją SP nr 5, bo ciągle też słychać tylko obietnice...

Przykro mi, ale nie wiem jak i na czym polegało to historyczne spotkanie.

Natomiast na tym spotkaniu nie było żadnych obietnic. Spotkanie miało charakter rozmowy o problemach zespołu mieszkaniowego. Ja przedstawiłem na dwa problemy rozwiązania, a jaki będzie efekt, mogę mieć jedynie nadzieję że pozytywny. Radni Miasta (p. Skowrońska, p. Jarosz i p. Skowroński) przyjechali, aby poznać Państwa problemy, ale także wesprzeć o ile będziemy interweniować. W jaki sposób, o tym właśnie rozmawialiśmy.

PostNapisane: 14 marca 2017, o 17:40 
-

Jeśli się nie mylę, to spotkanie było z ówczesnym zastępcą prezydenta miasta - Panem Piotrem Bochinskim. Dotyczyło też właśnie stworzenia obszaru rekreacji na podłużnej działce za starymi i nowymi blokami. Skończyło się na pięknych deklaracjach. Widzę, że ten Pan zajmuje się obecnie wejherowską oświatą, więc rozwój SP nr 5 też już mamy "zapewniony".

PostNapisane: 14 marca 2017, o 20:18 
-

madziaH napisał(a):
Jeśli się nie mylę, to spotkanie było z ówczesnym zastępcą prezydenta miasta - Panem Piotrem Bochinskim. Dotyczyło też właśnie stworzenia obszaru rekreacji na podłużnej działce za starymi i nowymi blokami. Skończyło się na pięknych deklaracjach. Widzę, że ten Pan zajmuje się obecnie wejherowską oświatą, więc rozwój SP nr 5 też już mamy "zapewniony".

Tak, Pan Bochiński zajmuje się oświatą.
Zapomniałem odpowiedzieć co w sprawie SP5. Jako stowarzyszenie przyglądamy się budżetowi miasta i widzimy zabezpieczone pieniądze na salę gimnastyczną. Za jakiś czas wystąpimy z zapytaniem w tej sprawie. Natomiast mamy podobne zapewnienie Pani Dyrektor, że sala jest tematem poruszanym. Wiadomo mi też, że są zabezpieczone pieniądze na remont posadzki sali gimnastycznej.

Chcieliśmy też wnioskować dalej o remont boiska, ale widzimy brak wsparcia tym tematem Pani Dyrektor i na chwilę obecną odpuściliśmy temat obserwując w/w poczynania.

Teraz wrócę jeszcze raz do Pani postu. Powiem tak, nie wiem czy też nie jest to nadal wygaszony pomysł P. Bochińskiego. Być może miały zaistnieć pewne sprawy jak rozbudowa sali by to o czym Bochiński mówił mogła stać się prawdą. Oczywiście w żaden sposób nie bronię Urzędu, ale po prostu czysto teoretyzuję, ponieważ z tego co mi wiadomo, to po wybudowaniu sali będzie problem z miejscem na plac zabaw. Wiec nie wiem, czy p. Bochiński nie chciał upiec trzy kurki na jednym ogniu :d . Wiec nie zdziwiłbym się gdyby temat wrócił nawet w innej formie.

Na koniec dziękuję za informację.

PostNapisane: 19 marca 2017, o 00:39 
-

Czy coś zostało ustalone na tym spotkaniu? Poruszany był może temat dziur z każdej strony dojazdu do osiedla? Nie mogłam być.

PostNapisane: 19 marca 2017, o 18:43 
-

inulinus napisał(a):
Czy coś zostało ustalone na tym spotkaniu? Poruszany był może temat dziur z każdej strony dojazdu do osiedla? Nie mogłam być.

To akurat jest najmniejszy problem osiedlowy. Te dziury pewnie niejednemu uratowały życie, podejrzewam, że jak będzie tu normalna droga będą jakieś ofiary tej brawurowej jazdy jaką odwalają mieszkańcy.

PostNapisane: 19 marca 2017, o 19:05 
-

Nie przyszywaj brawurowej jazdy do wszystkich mieszkańców bo nie wszyscy biją tu rekordy prędkości i nie wszyscy łamią nagminnie przepisy .

PostNapisane: 19 marca 2017, o 19:12 
-

Z pewnością nie wszyscy ale nie możesz też przyszywać też każdemu metki "dobrego kierowcy" :043:

PostNapisane: 23 marca 2017, o 23:18 
-

My akurat jeździmy przepisowo, a w "strategicznych" miejscach to chyba 10 na godzinę ;) A zawieszenie pada :/

PostNapisane: 28 marca 2017, o 19:29 
-

Freezer napisał(a):
inulinus napisał(a):

To akurat jest najmniejszy problem osiedlowy. Te dziury pewnie niejednemu uratowały życie, podejrzewam, że jak będzie tu normalna droga będą jakieś ofiary tej brawurowej jazdy jaką odwalają mieszkańcy.

To prawda. Czasami zły rodzaj nawierzchni powstrzymuje do pędzenia. Może wydawać się to dziwne, ale proszę sobie wyobrazić, jak będą się rozpędzać auta, jak uzyskają w całości ładną nawierzchnię. Znam to z praktyki. Ludzie często występują z prośbą o budowę drogi, a później o progi, bo zrobiło się niebezpiecznie. To normalne, że wśród np. 50 kierowców znajdzie się zawsze ten, który lubi cisnąć gaz.

W związku z powyższym będę występował o instalacje progów spowalniających. Przeanalizowałem przepisy i okazuje się, że ten odcinek powinien zostać w nie wyposażony. Jest to jakieś pominięcie pewnego faktu przez UM. Wystąpimy także do Komendanta Policji o rutynowe kontrole prędkości.

Dla czego taki wniosek musi znaleźć się na stole UM i Komendy Policji? Już niedługo ul. Patoka połączy się z DK6, wówczas ruch popłynie tamtędy i większości pojazdów już ominie Państwa. Jednak to złudzenie. Należy spojrzeć szerzej, a mianowicie w ramach budowy tunelu pod DK6 zostanie z pewnością wyłączony jedna jezdnia. Spowoduje to korek. Okoliczni będą wiedzieć, gdzie uciec by ominąć go. Można stać do samego końca i jechać DK6. Podobnie uciec przed samym końcem w Patoka. Nic mylnego, wszyscy będą chcieli już uciec przy ul. Orzeszkowej. Tak naprawdę, mało kto skorzysta z Patoka. Równie dobrze, UM mogło by już zacząć prace na DK6. Proszę zauważyć jak wygląda Gryfa Pomorskiego. Tak naprawdę nie zbudowano dla Państwa tej "drogi". Droga! a nie ulicę. W mieście się buduje ulice, a drogi poza miastem, ewentualnie na wsi. To co się znajduje na GP to jest tak zw. dywanik i ma za zadanie przenieść ruch, który skieruje się podczas przebudowy DK6.

Wiec proszę się zastanowić w jaki sprytny sposób UM podchodzi do Państwa! Drogę nie wybudowano na Państwa potrzeby tylko z konieczności przeniesienia ruchu. Gdyby do końca budowy ZRYW została by tam piaszczysta droga, mniej pojazdów by się skusiło jadąc tamtędy.

Dlatego musimy podjąć wszelkie środki uzyskania bezpieczeństwa, czyli usytuowanie progów spowalniających jak nie leżących to pionowych, patrole policji oraz o czym była mowa na spotkaniu chodnik na odcinku Patoka-Chmielewskiego.

PostNapisane: 31 marca 2017, o 08:00 
-

Jeden próg by się przydał na tej prostej na osiedlu, zwłaszcza w okolicach boku 4. No ale to już temat omówiony, podobno ta droga ma zbyt wielu właścicieli.

PostNapisane: 31 marca 2017, o 21:05 
-

Freezer napisał(a):
Jeden próg by się przydał na tej prostej na osiedlu, zwłaszcza w okolicach boku 4. No ale to już temat omówiony, podobno ta droga ma zbyt wielu właścicieli.

Po wpisie mam informację, by powalczyć o tzw. wyniesione przejście dla pieszych. Dla mnie to dobry pomysł. Jeśli nawet jakieś progi to i tak dodatkowo musi powstać przejście dla pieszych. Wiec troszkę po poście sytuacja się zmieniła, z tego co państwo do nas piszą, a ja staram się analizować wszelkie informacje.

Natomiast w sprawie BO hmmm odpowiedz jest następująca https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=595705F5
Powiem tylko, że brak mi słów. Jeszcze mam pewne argumenty i jeszcze jedno pismo wyślę, ale widać jak bardzo zmuszają by dać szansę projektom gdzie będą startowali Radni Miasta i instytucje wspierane przez prezydenta.

PostNapisane: 1 kwietnia 2017, o 08:34 
-

Na terenie osiedla przejście dla pieszych? To duży błąd, takie coś dodatkowo wprowadzałoby w błąd kierowców, wystarczyłby sam próg. Przecież teren osiedla to strefa zamieszkania gdzie pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku), co więcej, na tym terenie dorośli nie muszą pilnować dzieci, więc gdy dojdzie do potrącenia, nie ma absolutnie usprawiedliwienia dla kierowcy. Ktoś chyba nawet pisał o tym jaka patologia panuje na Fenikowskiego, właśnie przez zrobienie tam pasów.

Może ktoś miał okazję jechać autem po deptaku, jakoś tam każdy kierowca jest grzeczny, dokładnie to samo powinno być tutaj, ale przez nieznajomość przepisów kierowcy myślą, że mogą tu sobie urządzać rajdy jak na zwykłej drodze, tak jakby znak D40 pełnił funkcję dekoracyjną.

PostNapisane: 3 kwietnia 2017, o 07:10 
-

Freezer napisał(a):
Na terenie osiedla przejście dla pieszych? To duży błąd, takie coś dodatkowo wprowadzałoby w błąd kierowców, wystarczyłby sam próg. Przecież teren osiedla to strefa zamieszkania gdzie pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku), co więcej, na tym terenie dorośli nie muszą pilnować dzieci, więc gdy dojdzie do potrącenia, nie ma absolutnie usprawiedliwienia dla kierowcy. Ktoś chyba nawet pisał o tym jaka patologia panuje na Fenikowskiego, właśnie przez zrobienie tam pasów.

Może ktoś miał okazję jechać autem po deptaku, jakoś tam każdy kierowca jest grzeczny, dokładnie to samo powinno być tutaj, ale przez nieznajomość przepisów kierowcy myślą, że mogą tu sobie urządzać rajdy jak na zwykłej drodze, tak jakby znak D40 pełnił funkcję dekoracyjną.

Przepraszam. Miałem na myśli cały czas Gryfa Pomorskiego. Do samego osiedla nie mogę się odnieść, gdyż UM nic w tej sprawie nie zrobi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1