Teraz jest 20 stycznia 2019, o 06:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 grudnia 2018, o 07:15 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 80
Wejherowo świeci i strzela !! Właśnie dowiedziałam się, że miasto Wejherowo pazurami mocno trzyma się sitwy sadystyczno - barbarzyńskich miast. I to wbrew wszechogarniającym świat tendencjom. Tego roku 31 grudnia też będzie strzelanina petardami i fajerwerkami. Nie wstyd Panu, Panie Prezydencie ? A co na to „władcy” miasta w czarne sukienki przyodziani ? Pełna aprobata ?! Wszak jeden z tego klanu – świętym okrzyknięty Franciszek z Asyżu, rzekł : "Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję - służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować.". Panie Prezydencie, godzi się w trudnych czasach ta bezrozumnie i nieracjonalnie pieniądze z budżetu miasta z dymem puszczać ? Nie rozumniej i pożyteczniej byłoby na przykład : dać dotację na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce lub zorganizować wzorem ościennych miast akcję - darmowa sterylizacja kotów, albo też poratować bractwo Stowarzyszenie Świat Zwierząt Dla Zwierząt, które pomaga zwierzętom skrzywdzonym przez katów i bestie w ludzkim ciele ?!
Ku rozwadze, Panie Prezydencie. A mieszkańcy Panu podziękują. Gwarantuję !

PostNapisane: 19 grudnia 2018, o 09:07 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 100
"rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!Bóg im błogosławił, mówiąc do nich (ludzi): «Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi" Księga Rodzaju .

No i niestety człowiek kierowany religią bardzo literalnie do tego podchodzi i ciężko go od jego utrwalonych przez lata przekonań odwieść. Ale powoli kropla drąży i tą skałę...

PostNapisane: 19 grudnia 2018, o 18:34 
-

Pochwały: 3
Dawno,dawno temu ,gdy religia obecnie zwana katechezą była w salkach parafialnych,a o Panu Bogu uczono nas nie na stopnie ,mówiono,że Ci którzy lubią hałas ,to głośna muzyką zagłuszają sumienie.W ciszy potrafi doskwierać i delikwent wtedy zle się czuje.Ongiś,jedynie wojsko strzelało w Sylwestra,a w kościele zwykłe dzwony dzwoniły o pólnocy.Nie było kurantów,więc nikogo nie straszyły.I jak tak słyszę te upiorne petardy i fajerwerki,to mnie rozpacz ogarnia.I nie dlatego,że ja nie znoszę niepotrzebnego hałasu,ale zal mi ogromny zwierząt domowych i to wszelakich,jak i tych dziko mieszkających w lesie.Co do Wejherowa,to byłam w niedziele.Chciałam sobie pospacerować po Placu Wejhera,ale nie dało się.Muzyczka z jakiejś instalacji(o gustach się nie dyskutuje) typu choinka i karoca roznosiła się po okolicy.Pytanie - czy są na bieżąco płacone tantiemy od puszczanych przez głosniki utworów? Bo,tak poza tym,to mamy kuranciki czynne na ratuszu i na kolegiacie.Przynajmniej tak było jakiś czas temu.Jak mnie już kilka razy wypłoszyły z tego miejsca,to długa tam nie byłam,węc nie wiem czy wciąż jeszcze są.Przy okazji sprawdzę.Całkiem możliwe,że w tych nowych czasach,to żeby wielebni dobrze się modlili,a urzędnicy pracowali,to te głośne dzwięki są potrzebne.Wejherowo z instalacją świąteczną oglądałam między godziną 12,a 13.To i kurancików nie było.Te jeśli są ,to o pełnej godzinie.

PostNapisane: 20 grudnia 2018, o 08:36 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 100
Jest 21 wiek i ..ciekawi mnie pomysł na laserowe pokazy zamiast petard . Lubimy wchodzić w nowy etap z hukiem ,ale czy to konieczne?

PostNapisane: 31 grudnia 2018, o 14:59 
-

Pochwały: 3
Już od kilku dni słyszę huk petard.Również teraz ,gdy piszę ten post.I to nie w Wejherowie,ale tutaj na wsi gdzie mieszkam.I to przy lesie.Już kilka dni temu w nocy słyszałam strzały w lesie .Była g.2,40.Tyle,że to pewnie jakiś "miłośnik"dzikiej zwierzyny strzelając do niej zabawiał się.
Już od lat nie lubię Sylwestra.Kojarzy mi się tylko z jednym-ogłupiającym,ogłuszającym hukiem wszystkiego co tylko ten dzwięk wydaje.
Ja odczuwam niemalże namacalnie cierpienie tych wszsytkich zwierząt narażonych na to bestialskie zachowanie homo sapiens.Te dzikie,to może dadzą radę schować się głebiej w lesie.No,dobrze w miejscu,które kiedyś było lasem.A co mają zrobić biedaki przywiązane do budy,te siedzące w ciasnych kojcach,a są takie w mojej miejscowości.
Oby,ta straszna noc jak najszybciej minęła.

Strefa czasowa: UTC + 1