Teraz jest 19 maja 2019, o 15:17

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Czy jesteś za przywróceniem Kary ćmierci za najbardziej brutalne przestĂŞpstwa?
Tak 81%  81%  [ 13 ]
Nie 19%  19%  [ 3 ]
Liczba głosów : 16
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lipca 2005, o 09:20 
-

Obrazki: 9
Pochwały: 5
A może by tak spróbowa Ś przeforsowa Ś pomysł sumowania wyroków. Nie kandydujesz PPJ w tym roku na posła? A jak tam Qrator? Może Are?
Teoretycznie mógłbym przysta Ś na propozycję sumowania wyroków jako alternatywę dla K Ś, chociaż jestem zagorzałym jej zwolennikiem i raczej trudno by mi było zrezygnowa Ś z tak wy śmienitego środka odstraszaj ącego. Co do amnestii to jestem zdecydowanie przeciw, jak i wcze śniejszym zwolnieniom, przepustkom no i "celom miło ści".

P.S. PPJ, a mógłby ś wyja śni Ś te historyczne uwarunkowania, które nie pozwalaj ą przełoży Ś specyfiki USA (je śli chodzi o K Ś, jak rozumiem) na grunt UE?

przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie..."
"...Bądź wierny Idź..." - Król Poetów Zbigniew Herbert

PostNapisane: 18 lipca 2005, o 11:24 
-

Obrazki: 50
Czy nie pozwalaj ą - tego nie wiem. Ale - na pewno: utrudniaj ą...
Kraj wielkich przestrzeni, niemal absolutnie wolnego rynku, wielokulturowych imigrantów - to co ś innego, niż nasze małe pa ąstwa narodowe o tysi ącletniej tradycji. Inaczej tam niż w Europie (Zachodniej!) działa rynek pracy, system ubezpiecze ą, zwi ązki zawodowe, codzienne życie... Ja w USA nie byłem, ale znam sporo obserwacji ludzi, którzy tam byli, w różnych sprawach. Zreszt ą... Fabuła wielu słynnych ameryka ąskich powie ści czy filmów (np. "Grona gniewu"!) - we Francji czy w Niemczech toczyłaby się zupełnie inaczej. Na ile to się przekłada na realia prawne - powtarzam: trudno mi wyrokowa Ś...
Na posła ani radnego kandydowa Ś nie mam zamiaru (zbyt cenię sobie niezależno ś Ś od różnych koterii - a poza tym uważam się za zbyt głupiego do sensownego sprawowania funkcji publicznej); ale pomysł z sumowaniem kar (przy jego pozornej groteskowo ści) chyba dla szanownych eurojurystów powinien by Ś "strawny"!
:)

www.gkf.org.pl :-)

PostNapisane: 18 lipca 2005, o 11:39 
-

Nie wybieram się do żadnego kandydowania, tym bardziej je śli demokracja miałaby polega Ś na tym, że ponieważ 70% społecze ąstwa jest ż ądne krwi, to ja też muszę. O świadczam, że zawsze głosowałbym PRZECIW karze śmierci.
Co do sumowania: w tym jest jaka ś my śl - s ą takie wyj ątki (jak ten zlinczowany bandzior z Mazur), których nie można wypu ści Ś nawet po 30 latach, bo nadal będ ą niebezpieczni... Ale to sa wyj ątki. Problem w tym, że zapewne żaden s ąd nie jest w stanie rozpozna Ś KTO takim wyj ątkiem nienaprawialnym jest.

www.armator-i-skipper.pl

PostNapisane: 18 lipca 2005, o 14:34 
-

Obrazki: 9
Pochwały: 5
ARe, czyżby ś nie był demokrat ą?
Tzn. że jak mi co ś pasuje z tego jak większo ś Ś głosuje to jest to OK, a je śli mi się nie podoba to jest to BEEEEEE? Na tym chyba nie polega idea demokracji.
Sam nie jestem demokrat ą, ale je śli żyjemy w demokratycznym panstwie, to niech politycy słuchaj ą woli ludu. Na razie to wygl ąda to tak, że jak nieco ponad 50% społeczenstwa powiedziało TAK w referendum akcesyjnym to jest gites, a jak ponad 70% domaga się kary śmierci to jest to feee. Gdzie tu konsekwencja, przecież to czysta obłuda. Dlatego nigdy nie byłem, nie jestem i nigdy nie będę demokrat ą, bo każda większo ś Ś mogłaby decydowa Ś co akurat jest w danym momencie na topie, a co nie. Wolę konserwatyzm, rz ądy silnej ręki (może system prezydencki), może nawet powrót do monarchii. A ta cał ą demokracja to jedno wielkie nieporozumienie. Kto zna posła ze swojego okręgu wyborczego, ilu ludzi nie posiada swojego reprezentanta w sejmie chociaż zdobył o kilkadziesi ąt tysięcy więcej głosów niż inny w innym okręgu wyborczym? Kto kontaktuje się ze swoimi posłami, jak w koncu wpływa Ś na posłów aby dbali o nasze interesy? Wszystko to jest chore i wymaga uzdrowienia. Nie do ś Ś, że kosztuje to podatnika masę pieniędzy to jeszcze nie działa jak należy, a z każdym następnym rokiem jest coraz gorzej. Branie przykładu z UE zamiast polepszy Ś sytację tylko pogłębia jeszcze bardziej biurokrację i rozpasanie urzędników panstwowych. :diabel2:
Jako FANATYK, proponuję wykona Ś K Ś na sobie jako elemencie niebezpiecznym, rewolucyjnym (to słowo cholernie źle mi się kojarzy) i wywrotowym. Przecież Polska to jest takie fajna kraj. :P

przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie..."
"...Bądź wierny Idź..." - Król Poetów Zbigniew Herbert

PostNapisane: 19 lipca 2005, o 07:49 
-

Dla mnie demokracja to niekoniecznie uleganie woli tłumu.
By Ś może za ...lat, dojdziemy do demokracji bezpo średniej - wszystkie sprawy bedzie rozstrzygał ogół przez internet. Tylko co z tego wyniknie??? Potrzeba by było znacznie wiekszej wiedzy o świecie, co nas otacza. Dzi ś ludzie wyrabiaja sobie opinie niekoniecznie na podstawie faktów, a juz z cała pewnoscia nie na podstawie wiarygodnych prognoz.

www.armator-i-skipper.pl

PostNapisane: 19 lipca 2005, o 08:27 
-

Obrazki: 582
Pochwały: 13
ARe napisał(a):
a juz z cała pewnoscia nie na podstawie wiarygodnych prognoz

ARe, ale jak rozpozna Ś kiedy prognoza jest wiarygodna, a kiedy nie?

PostNapisane: 19 lipca 2005, o 10:04 
-

Tu wła śnie jest kłopot. Można się opiera Ś na wiarygodno ści prognozuj ącego ale na zbudowanie tej wiarygodno ści trzeba lat. Po za tym najm ądrzejsza "wróżka" może sie myli Ś.
Zreszt ą, jak się okazuje, mnóstwo ludzi wierzy np. prognozom Leppera. Wniosek: demokracja nie może polega Ś na słuchaniu większo ści w każdej sprawie, lecz na wyborze przez większo ś Ś, a potem realizacji władzy w interesie wspólnym ale w oparciu o własne pogl ądy.

www.armator-i-skipper.pl

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1