Teraz jest 20 maja 2019, o 01:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Boisko
PostNapisane: 2 czerwca 2015, o 17:05 
-

Obrazki: 0
Witam, a ja bym chciała poruszyć temat naszego boiska przy kaplicy.
Wiadomo coś czy będzie jakaś rozbudowa, czy będzie jak będzie zielona murawa dwie bramki które są za daleko od siebie i tyle?

Tytuł: Re: Boisko
PostNapisane: 10 czerwca 2015, o 12:57 
-

Pochwały: 35
Tak, będzie przebudowa. W budżecie sołeckim z 2014 roku wyodrębniono część środków, która została przekazana na budowę boiska wielofunkcyjnego (piłka nożna, kosz, itp) - to kwota prawie 6000,- PLN. Na chwile obecną sprawa wygląda następująco, nasz (sołectwa) wkład leży i czeka na pozyskanie reszty pieniędzy potrzebnych do zrobienia czegoś raz a porządnie (bo te 6000 to za mało). Mogą to być środki gminne lub środki z funduszy zewnętrznych (np. z Unii). Więcej informacji postaram się podać w przyszłym tygodniu, kiedy otrzymam info w tej sprawie z Urzędu Gminy.

PostNapisane: 14 czerwca 2015, o 19:16 
-

Super, cieszy mnie ta informacja i to bardzo, sama z chęcią bym czasem pograła w kosza lub inne ale gdzie...
no trochę mało tych pieniędzy jak na rozbudowę boiska :/ . Więc teraz tylko czekam już na dalsze informacje. :)

PostNapisane: 15 czerwca 2015, o 09:51 
-

Pochwały: 83
A i Sołtysowi należą się wyrazy uznania i ukłon za wyjście do ludzi i preludium do dialogu.

PostNapisane: 19 czerwca 2015, o 22:13 
-

Zosia napisał(a):
A i Sołtysowi należą się wyrazy uznania i ukłon za wyjście do ludzi i preludium do dialogu

Jestem tego samego zdania !, już chyba samo wyjście do ludzi jest wielkim plusem dla każdego naszego mieszkańca :)

PostNapisane: 21 czerwca 2015, o 09:42 
Pragnę poinformować,że plac zabaw-ten stary,duży-jest już dostępny dla dzieci. Trawa skoszona,a zabawki naprawione i bezpieczne. Poza tym,trawa na terenie strefy rekreacyjnej też pieknie skoszona,a sianko po niej usunięte.
Uczynione to zostało rękoma sołtysa i kilku panów z Sopieszyna,którzy chętnie ze swoim sprzętem i z własnej woli też na tym terenie pracowali.
Zwykle pisze się krytyczne uwagi,a ja myślę,że warto napisać jak coś fajnego się dzieje. :)

PostNapisane: 21 czerwca 2015, o 11:43 
-

Ostatnio tam przechodziłam i zauważyłam że wysoka trawa znikła,a sprzęt jak widać chyba odmalowany? .Teraz widać że, ludzie z Sopieszyna jak chcą to potrafią się zmobilizować, widać że sołtys bardzo się zaangażował w swoją rolę i efekty widać gołym okiem :)

PostNapisane: 29 czerwca 2015, o 09:11 
-

Tak, jeśli chodzi o sprzęt na placu zabaw przy szkole to jest odremontowany, trawa była skoszona, ale najprawdopodobniej jutro, będzie koszona ponownie, co by dzieci miały ładnie i wygodnie. No i co by teren porządnie wyglądał. Dodatkowo trawnik wzdłuż chodnika w stronę Przetoczyna również zostanie wykoszony. Wkrótce trzeba będzie znów podkosić trawę na stawem. Rośnie diabelstwo bardzo szybko... :)

Jeśli chodzi o boisko, to temat jest w toku. Nie ma niestety szansy na dofinansowanie. Akurat nie ma konkursu, w którym moglibyśmy wystartować, a na konkurs potrzebny jest całościowy projekt. Urzędnicy starają się zagospodarować środki przez mieszkańców przekazane za pomocą głosowania (podział budżetu) i wybrać coś z gotowych projektów dostarczanych przez firmy zajmujące się tą tematyką. W każdym razie, coś musi się tam pojawić do końca roku, bo pieniądze przepadną.

PostNapisane: 1 lipca 2015, o 09:08 
-

mli napisał(a):
W każdym razie, coś musi się tam pojawić do końca roku, bo pieniądze przepadną.

Jeślibym była jędzowata i uszczypliwa ( :d ), napisałabym : znamy, znamy, bo takie „przepadnięcia” to tu w naszej wsi jakoby tradycją stały się. No i co za tym idzie : takie „przepadnięcie” to dla czynników rządzących mniej kłopotu i wysiłku.

PostNapisane: 11 września 2015, o 18:19 
-

Pieniądze z budżetu sołeckiego - prawie 6000,- posłużyły do stworzenia projektu boiska z prawdziwego zdarzenia. Jesteśmy po rozstrzygnięciu "przetargu" na jego stworzenie. Wójt do naszych 6-ciu tyś, tak jak obiecywał, dołożył "swoje" 7500 i za 13500 powstaje projekt obejmujący boisko wielofunkcyjne (podobne jak w Ustarbowie) 15x30 m do gry w siatkówkę, koszykówkę itp. o nawierzchni syntetycznej z infrastrukturą obejmującą osprzęt - kosze, siatki, ławki, kosze na śmieci, oświetlenie terenu i ogrodzenie. Projekt jest konieczny do udziału w konkursie na dofinansowanie. Oprócz projektu, firma zobowiązana jest do uzyskania wszystkich niezbędnych pozwoleń, uzgodnień i kompletnej dokumentacji, aby w przypadku ogłoszenia konkursu na dofinansowanie dysponować całkowitym zbiorem niezbędnych dokumentów. W przyszłym roku mamy nadzieję na zgarnięcie dofinansowania i budowę.

PostNapisane: 21 września 2018, o 13:48 
-

Pochwały: 4
I w temacie boiska cisza.Już trzeci rok nic się nie dzieje.Nawet już nic nikt przed nadchodzącymi wyborami nie obiecuje.

PostNapisane: 1 grudnia 2018, o 22:52 
-

Na takim boisku z pewnością powinno się znaleźć dobre oświetlenie obiektów sportowych. ( tutaj był SPAM ) - na przykład takie :)

PostNapisane: 2 grudnia 2018, o 05:07 
-

tolaxx, jak rozumiem dostawa z Katowic do Sopieszyna gratis :lol2:

PostNapisane: 9 kwietnia 2019, o 18:26 
-

Zielone Wzgórze napisał(a):
w temacie boiska cisza.Już trzeci rok nic się nie dzieje.
-taa..,jest nowy radny.Co,prawda z Ustarbowa,ale przed wyborami były zapewnienia,że teraz pochyli się nad Sopieszynem.Trochę czasu minęło i nic takiego nie zauważyłam,a swój głos dałam.Bo,skoro w Ustarbowie powstalo ładne boisko i świetlica,to i u nas może powstać.Tak uważałam dając swój głos podczas wyborów samorządowych.
Najważniejsze boisko,obiecywane już od lat.Swietlica,no cóż,był czas gdy uważałam,że nie jest najpilniesza sprawa,to teraz po ostatnich wyborach sołeckich zmieniłam zdanie.
My wobec braku własnej świetlicy musimy na wybory jeżdzić do Ustarbowa.Na ostatnim zebraniu było nas bardzo mało ,bo wielu nie chciało się tam jechać.
Szkoda.

PostNapisane: 3 maja 2019, o 16:55 
-

Ja znowu z uporem maniaka pytam się tutaj publicznie kiedy wreszcie zacznie się dziać coś z budową boiska! Chociażby skromną,taką ,która pozwoli chetnym na rozgrywanie meczy ,na treningi czy chociażby godziwe spedzenie czasu.
Byłam dzisiaj i to co zobaczyłam,zdumiało mnie bardzo.Tak zle tam jeszcze nie było/
Bramki poniszczone,położone na murawie.Centrycznie na środku boiska leżą dwa duże betonowe bloczki.
Takie,które wg mojej oceny ktoś musiał przywieść jakimś transportem i tam zostawić.
W jakim celu ktos tam je zostawił?Nie mogę tego pojąc.
Leżac tam uniemożliwiają jakąkolwiek zespołową grę czy chociażby jazdę na rowerze.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1