Teraz jest 24 maja 2019, o 07:45

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 marca 2018, o 13:15 
-

Pochwały: 4
http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,1521 ... tml#Z_Prze

Nic dziwnego,że JP II błyskawicznie został świętym.

PostNapisane: 30 marca 2018, o 10:07 
-

I właśnie ja nie wierzę w księży i nie mam dla nich szacunku. Dlatego właśnie nie wpuszczam ich do domu na kolędę. Wszystko w temacie .

PostNapisane: 9 maja 2019, o 19:08 
-

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... l#opinions

Czy ten film coś zmieni w mentalności rodziców?Nie.Nadal będą posyłali swoje dzieci na religię.Bo,to ich nie dotyczy.Czy aby na pewno?Jak pojawiły się doniesienia o krzywdzeniu dzieci,pewnien mój znajomy mocno to przeżywał.W końcu,odważyłam się zapytać-dlaczego.Usłyszałam odpowiedz,która mnie powaliła z nóg.On też w wieku sześciu lat jako ministrant został zgwałcony przez księdza.Zastraszony przez tego typa,to były lata 60 ubiegłego wieku.Pozniej ów zboczeniec kilka razy się przed tym dzieckiem obnażał.Szczęśliwie szybko został z parafii zabrany.Ja już na pewno nie posyłałaby moje dzieci (i to od kilkunastu lat) na religię.Dziecko nawet nie umiało nazwać tego co się wydarzyło.Jak to powiedzieć matce czy ojcu.Brak słów,określeń.I tak rodzice nigdy o krzywdzie syna nie dowiedzieli się.Ile jest takich rodziców?Ile ze współczesnych się dowie o tym po latach,oczywiście jak dłużej pożyją,bo tego pana dość szybko zmarli.Nigdy nie ułożył sobie życia osobistego.Przez wiele lat próbował o tym zapomnieć,ale niestety to się nie udało.Już wie,że do śmierci przyjdzie Mu żyć z tą traumą.

PostNapisane: 9 maja 2019, o 21:58 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 101
Obawiam się ,że tak jak z filmem "Kler" -ośmieszą za pomocą sługusów w rządzie ,obniżą rangę ,przeinaczą ,powiedzą "przepraszam " dodając ,że inni też tak robią i ...ich wyznawcy im wybaczą ,przecież lepiej aby molestował swój ,niż Żyd,homo ,kolorowy . Tutaj się nic nie zmieni ,póki ludzie nie zaczną używać mózgu . Nie mówię ,że wyborca PIS to za księdzem ,a wyborca PO to przeciw ,ale sami w sobie ludzie muszą ocenić co się dzieje w ich kościele i zacząć rozliczać i krytykować ,bo tylko to stanowić będzie o ich wierze .Jak na razie o wierze stanowi danie na tacę ,pojechanie autem do kościoła (wieczorem wóda i w mor..de żonie aby wiedziała kto pan ) i posłanie na religię ,bo co inni powiedzą itd

PostNapisane: 12 maja 2019, o 15:59 
-

Oglądaliście film braci Sekielskich Tylko nie mów nikomu? Ktoś wie do jakiej parafii w Wejherowie był przeniesiony ksiądz z Kartuz, Srebrzyński?

PostNapisane: 12 maja 2019, o 21:03 
-

Ja wczoraj oglądałam.Ten,Srebrzyński był w parafii -Sw.Leona-tej przy rondzie przy ulicy 3 Maja.Chyba w roku 1987.
No,cóż ja naprawdę dziwię się,że rodzice ufnie posyłają swoje dzieci na katechezy czy inne eventy organizowane przez księży.
Owszem,gwałciciele,zboczeńcy krzywdzący dzieci trafiają sie i w szkole,czy w środowisku domowym.
Tyle,że w KK,to krzywdzili niejako taśmowo.
Obraz kościoła jest przedstawiony w poruszającej książce pt.Sodoma.Hipokryzja i władza w Watykanie .
Również ostatnio została wydana książka pt.Wszystkie zbrodnie Ameryki.Autor Konrad Szelest.
Tam równiez można przeczytać o działaniach Kościoła.

PostNapisane: 12 maja 2019, o 22:04 
-

Mnie zawsze dziwiło to zaufanie do słów hierarchów . Wszędzie ,gdzie kler tracił władzę wychodziły takie tematy typu pedofilia ,pranie kasy itd .Tylko niby w Polsce byli sami piękni i uczciwi . Fakt,że jeszcze kler ma przymierze z władzą -niestety każdą jaka była ,od SLD po PIS i PO (reszty nie wymienię ) . Jakieś bajdurzenie o przyjaznym rozdziale państwa od kleru ,gdzie kler doi ile chce od państwa itd . Ludzie mają jakąś manię rozgrzeszania kleru .Albo się boją ,albo mózgi są sprane totalnie .Tylko krytyczne spojrzenie na struktury w jakich się obracamy będzie czyniło je zdrowymi . I najważniejsze -Polska to nie kościół (celowo z małej )

PostNapisane: 16 maja 2019, o 09:48 
-

rumcajs napisał(a):
Mnie zawsze dziwiło to zaufanie do słów hierarchów
-czy na pewno?Sam nie chodziłeś na religię lub nie posyłałeś swoich dzieci,jeśli je masz?

Ja chodziłam i moje dzieci też na religię,ale nie znałam czegoś takiego jak krzywdzenie dzieci.Ja wciąż nie rozumiem,jak można skrzywdzić dziecko w sposób najokrutniejszy z okrutnych.Ja teraz tylko wiem,że można.I na pewno już teraz moje dzieci nie chodziłyby na religię.Jednak moi rodzice byli zdecydowanymi przeciwnikami wszelkich wojaży z księżmi.Obojętnie gdzie,nie było wyjazdów na oazy,pielgrzymki i takie tam.Ja też tego się trzymałam w odniesieniu do własnych dzieci.Myśłe,że mną kierowała intuicja,a moimi rodzicami zapewne wiedza o możliwych wyczynach wielebnych.Zresztą w ogóle w naszej rodzinie nie było żadnego piżama party,jak to obecnie ma miejsce.
Owszem,piszą Ci,którzy bronią wielebnych,że pedofilia zdarza się wśród osób świeckich.Tak,to prawda,tyle,że nie poparta autorytetem Boga-wszak ksiądz,to zastępca Boga na ziemi,poza tym księdzu się nie odmawia no,i działania wręcz taśmowe.Bo,taki zbok skrzywdzi nie jedno dziecko,ale więcej dzieci.

Poza tym nie ma co dywagować o politycznym aspekcie sprawy,tak jak to robi rumcajs.
To nie ma nic do rzeczy.Dziecko,które jest skrzywdzone nie interesuje polityka,tylko jego własne cierpienie.
Do rodziców należy teraz ruch(bez znaczenia jest opcja polityczna) zabrania dzieci z pola rażenia wielebnych.
I właczenie samodzielnego myślenie o tym co też Ci wielebni nam przekazują,o czym mówią.Za co biorą pieniądze,nasze z podatków pieniądze.
Ja bym to całe sutannowe i habitowe towarzystwo zachęciła do pracy.Takiej zwyczajnej zarobkowej.No,włąśnie odcięcie publicznej kasy zmusiłoby wielebne i wielebnych do podjęcia pracy.Zobaczyliby wówczas jak żyją ich parafianie,no i mieliby godziwie zajęty czas.

PostNapisane: 16 maja 2019, o 14:06 
-

Może źle się wyraziłem ,dziwiło mnie takie bezkrytyczne ślepe wierzenie w postać księdza . Gorzej ,że każde słowo na księdza znanego z chodzenia do prostytutek i mającego własne dzieciaki było i jest traktowane jako atak na wiarę .

Czy ostatnie działania kleru względem filmu panów Sekielskich powodują u Was myśl,że coś się zmieni w tym kościele oprócz tego ,że polegną głowy księży bez "pleców" ,a zostanie tylko to ich nic nie kosztujące "przepraszam "?

PostNapisane: 16 maja 2019, o 16:19 
-

Mnie osobiście już to nie dotyczy.Jest mi obojętne co będzie działo się w kościele.Ja jak tylko przed laty pojawiły się doniesienia o okrutnym krzywdzeniu dzieci przez ludzi kościoła,)księży,zakonników i zakonnice)przestałam z tą Instytucją utożsamiać się .Do kościoła przestałam chodzić,księdza po kolędzie przyjmować.Stanęłam po stronie dzieci.
Czy coś się zmienni w kościele,nie wiem.Nic i tak nie zwróci łez i dzieciństwa tych biedaków.Zadne przepraszam nie ukoi bólu,nie zagłuszy wspomnień.

Tym razem jak nigdy dotąd wszystko zależy od nas wiernych.Tych posiadających dzieci jak bezdzietnych.
Powtórzę-odsunąć dzieci z pola widzenia wielebnych,usunąć religię ze szkół,a przede wszystkim zamknięcie kasy dużym strumieniem z każdej strony do KK płynącej.

To chyba jest zreszta proste.Nie jest to polityczne,tylko zwyczajnie ludzkie.
Mnie wystarczy wiara w Pana Boga i coś,co nazywam bojaznia Bożą.

PostNapisane: 16 maja 2019, o 16:30 
-

Zielone Wzgórze napisał(a):
To chyba jest zreszta proste.Nie jest to polityczne,tylko zwyczajnie ludzkie.

Własnie ,że jest to polityczne ,ponieważ politycy dzięki kk mają ludzi w garści ,a kk dzięki politykom ma przywileje . Ręka rękę myje . Powoli to się zmieni ,ale czy nie za późno ..

PostNapisane: 18 maja 2019, o 08:17 
-

Obrazki: 0
Pochwały: 83
Jako komentarz do dyskusji

Autor postu otrzymał pochwałę

Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

PostNapisane: 18 maja 2019, o 11:00 
-

Zosia już Ci odpowiedziała.Nader trafnie.
I jest rzeczą oczywistą,że żadna ,absolutnie żadna partia czy ugrupowanie polityczne będzie nadal klęczało przed wielebnymi.
Nawet gdyby ich własne dzieci były przez wielebne i wielebnych gnębione.
Owszem,poszczególni przedstawiciele parlamentu czy politycy będę odważnie się wypowiadać,działać na rzecz pokrzywdzonych,ale generalnie nic nie zmienią.

Ja tutaj pisze jako babcia wnuczków,która próbuje poruszyć serca innych rodziców.
Wiem,jest takie powiedzenie-na tyle siebie poznasza na ile możesz się sprawdzić.
I gdyby mi przyszło stanąć przed krzywdą mojego dziecka czy wnuczka,byłabym po stronie dziecka.
Tego jednego jestem pewna.
Jeszcze artykuł,który załączę.Proszę czytających oz wrócenie uwagi na wątek o tym,że należy z uwagą słuchać dzieci.I drugi na upiorną spowiedz,którą te dzieci przeżywały.I od razu powiem,że taka spowiedz jest nie ważna,a dziecko ma prawo ,a nawet obowiązek o tym komuś zaufanemu powiedzieć.Prosże też to dzieciom wytłumaczyć.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... #s=BoxOpMT

-- 18 maja 2019, o 11:10 --

Odnośnie spowiedzi,to około roku 1964 w mojej parafii,leżącej na obrzeżach Gdyni był ksiądz który jak wówczas mówiono,świntuszył przy spowiedzi.Oczywiście rzecz dotyczyła dzieci.Trwało to krótko,chyba kilka miesięcy,dzieci opowiedziały rodzicow,rodzice proboszczowi,a ten biskupowi w onym czasie diecezji pelplińskiej.
Ten ostatni pozbawił księdza sutanny,a wówczas kilku ojców spuściło już nie wielebnemu manto.Jestem pewna,że od tej pory ów pan już na dziecko nawet nie spojrzał.
Nam dzieciom na religii w salkach katechetycznych księża wytłumaczyli,że jak ktoś zle się zachowuje w stosunku do nich oczywiście jako wątek seksualny,obojetnie kto miałby to być,należy o tym zaraz powiedzieć komuś zaufanemu-mamie,babci,księdzu,czy nauczycielowi.Tyle lat minęło,a ja wciąż to pamiętam.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1