Teraz jest 1 września 2014, o 15:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 maja 2005, o 20:26 
-

Być gdzie ś kiedy ś taki temat - o zmianie lokalizacji księgarni REMUS.
Dzi ś jad ąc przez miasto zobaczyćem na budynku kraty, a wewnatrz remont. Wygl ąda, że księgarnia REMUS padća. Wida Ś lokalizacja na ul. 3 Maja to nie to. Sam tam byćem tylko raz i to dawno!
Szkoda...

PostNapisane: 11 maja 2005, o 21:00 
-

Obrazki: 33
Pochwały: 12
z tego co widziaćem już od paru miesięcy nic tam nie ma, a szkoda, bo lubićem t ą księgarnie - ta nowa na Sobieskiego jest beznadziejna...

PostNapisane: 11 maja 2005, o 23:21 
-

Obrazki: 120
Noo, też mi żal... Now ą odwiedzam czasem, bo gdzie i ś Ś...?

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 12 maja 2005, o 08:23 
-

Obrazki: 4
nowa jest wieksza. nie wiem jak cenowo ani ofertowo, ale ladniej jest na pewno. w ogóle ksiazki sa lepiej "wyeksponowane" i nie trzeba chodzic z tym kretynskim koszykiem dookola stolu. nie zauwazylem tylu podrecznikow do szkol i przeterminowanych ksiazek o informatyce co w remusie - dla mnie kolejny plus. stoisko muzyczne - nie mam pojecia jak teraz, w remusie i tak nigdy nie kupowalem bo wybor byl beznadziejny (blues mimo ze taka kliteczka bil / bije na glowe wszystko w wejherowie), ceny momentami zabojcze (filmy dvd) a i czasem obsluga zupelnie niezorientowana w tym co sprzedaje.

macie po prostu sentyment do starego remusa i wstret do sieci "ksiegarnianych", czy jakichs konretnych rzeczy wam brakuje?

PostNapisane: 12 maja 2005, o 11:14 
-

Obrazki: 26
Pamiętam mić ą obsćugę w Remusie, poszćam do FENIKSa na skrzyzowaniu Puckiej i Rze źnickiej- a tam wća śnie ta mića obsćuga :) Więc śmiem przypuszcza Ś, że Remus po prostu zmienić nazwę na Feniks, przeniósć się tam i dodać antykwariat- świetna sprawa!

PostNapisane: 12 maja 2005, o 11:29 
-

Fakt, że to być sentyment do Remusa. FENIKSA muszę sprawdzi Ś, może uda mi się w sobotę?

PostNapisane: 12 maja 2005, o 11:39 
-

Obrazki: 44
Pochwały: 7
kasiq napisał(a):
Pamiętam mić ą obsćugę w Remusie, poszćam do FENIKSa na skrzyzowaniu Puckiej i Rze źnickiej- a tam wća śnie ta mića obsćuga Więc śmiem przypuszcza Ś, że Remus po prostu zmienić nazwę na Feniks, przeniósć się tam i dodać antykwariat- świetna sprawa!

Ciekawe moze, albo poprostu znalezli nowa ksiegarnie (miejsce pracy). Wiem, ze znajoma z Remusa zostala w starym miejscu czyli na deptaku :)

"twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja"
Obrazek

PostNapisane: 12 maja 2005, o 12:23 
-

Obrazki: 26
Mi się podoba w Feniksie. Naprawdę obsćuga jest bardzo mića, a w tym na deptaku to czuję się, jakby patrzyli na mój każdy krok. Ogromnym plusem Feniksa jest (chyba?) jedyny w Wejherowie antykwariat- można zakupi Ś świetne, używane ksi ążki w naprawdę niziutkich cenach. ja osobi ście wolę używane ksiażki- ćadniej pachn ą i lepiej się przewraca pożóćkće kartki niż te śnieżnobiaće pachn ące jeszcze drukiem.

PostNapisane: 12 maja 2005, o 12:39 
-

Obrazki: 9
Pochwały: 4
Lubię kupowa Ś ksi ążki w księgarni w DH Nanice. Mića obsćuga, zniżki dla staćych klientów, no i fajny kameralny klimacik.

przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie..."
"...Bądź wierny Idź..." - Król Poetów Zbigniew Herbert

PostNapisane: 12 maja 2005, o 13:42 
-

Obrazki: 212
tak, ta księgarnia na Nanicach milutka, natomiast na deptaku to nie to....ksi ążki poustawiane na baczno ś Ś na regaćach , do których dostęp maj ą tylko klienci na szczudćach.
Trzeba prosi Ś ekspedientkę żeby zdjęća ksi ążkę spod sufitu, oczywi ście nie obywa się bez drabinki. Ceny s ą większe niż w pozostaćych księgarniach, a wybór kartek okoliczno ściowych nędzny. Szukaćam ślubn ą kartkę z życzeniami - bida aż piszczy, wybór jak w kiosku Ruchu.
W Remusie być taki wybór, że trudno byćo sie zdecydowa Ś - jedna piękniejsza od drugiej.
Wszystkie ksi ążki byćy pod ręk ą i można byćo godzinami przebiera Ś i ogl ąda Ś , zarówno te na stoćach jak i na regaćach - wszystkie z ćatwo ści ą można byćo dosięgn ą Ś.

O l e w :
Cytuj:
nowa jest wieksza. nie wiem jak cenowo ani ofertowo, ale ladniej jest na pewno. w ogóle ksiazki sa lepiej "wyeksponowane" i nie trzeba chodzic z tym kretynskim koszykiem dookola stolu.

.......wyeksponowane na regaćach pod sufitem, wida Ś tylko grzbiety księżek upchanych tak ciasno, że trudno co ś wyci ągn ą Ś, a zamiast koszyka musisz miec drabinę w zanadrzu, albo bez przerwy prosi Ś pani ą..... :P

PostNapisane: 12 maja 2005, o 22:19 
-

Obrazki: 40
hm, ksiegarnia w Hagen tez ma nazwe "Feniks", moze to jakas siec?
Uwielbiam tam chodzic, bo pomiedzy regalami stoja laweczki, fotele, i mozna sobie pokartkowac, poczytac...
Posrod ksiazek o tematyce podrozniczo- geograficznej znajduje sie tez malenka kawiarenka, gdzie mozna wypic kawke, pogadac, no i tez w spokoju poczytac...

PostNapisane: 12 maja 2005, o 22:20 
-

W tej nowej ksiegarni mozna sobie za to spokojnie stanac i przeczytac ksiazke :) czasem stalem sobie po 5 min i nikt nie zwrocil mi uwagi ze to nie czytelnia :D

Szkoda tylko ze czasami ceny takie kosmiczne :/

PostNapisane: 12 maja 2005, o 23:20 
-

Pochwały: 5
Księgarnia Remus padća na wćasne życzenie wća ściciela. Nie potrfić dostosowa Ś się do czasu w jakim przyszćo mu pracowac. Przecież ta księgarnia nie byća remontowana przez wiele lat! póćki byćy jeszcze z lat 80. Brak inwestycji i chęci wykupienia lokalu spowodowaćo, że wća ściciel wymówić najmu. Przeniesienie księgarni na 3Maja byćo totaln ą klap ą, a pracownicy ze starego Remusa zaćożyli wćasn ą. Caćkowity upadek Remusa przypisywany jest wća ścicielowi. :(

PostNapisane: 12 maja 2005, o 23:29 
-

Obrazki: 33
Pochwały: 12
Cytuj:
W tej nowej ksiegarni mozna sobie za to spokojnie stanac i przeczytac ksiazke czasem stalem sobie po 5 min i nikt nie zwrocil mi uwagi ze to nie czytelnia

tylko 5 minut? w gda ąskich Empikach można zobaczyc ludzi, którzy jak sie rozsi ąd ą na kanapach to wychodz ą dopiero po przeczytaniu caćej ksi ązki :D

co do pytania olew'a... w moim przypadku chodzi o szeroko pojęty KLIMAT samego miejsca, którego nowa księgarnia jak dla mnie nie ma - jako ś tam pusto, gćucho, nie ma muzyki w tle, sprzedawca za tob ą chodzi itd. o wysokich cenach juz nie wspominaj ąc...

Cytuj:
w remusie i tak nigdy nie kupowalem bo wybor byl beznadziejny (blues mimo ze taka kliteczka bil / bije na glowe wszystko w wejherowie)

Blues nie ma kogo bic na gćowe, bo jest chyba jedynym sklepem muzycznym w Wejherowie :)

PostNapisane: 13 maja 2005, o 07:44 
-

Obrazki: 4
tomek napisał(a):
co do pytania olew'a... w moim przypadku chodzi o szeroko pojęty KLIMAT samego miejsca, którego nowa księgarnia jak dla mnie nie ma - jako ś tam pusto, gćucho, nie ma muzyki w tle, sprzedawca za tob ą chodzi itd. o wysokich cenach juz nie wspominaj ąc...

o. no chyba ze tak, ja tam klimatu w ksiegarni nie potrzebuje. w koncu to tylko sklep z ksiazkami a nie knajpka w ktorej sie spedza wieczory. muzyke w tle to ma kazde centrum handlowe i tez nie powiem zeby mnie to specjalnie krecilo ;-)

tomek napisał(a):
Blues nie ma kogo bic na gćowe, bo jest chyba jedynym sklepem muzycznym w Wejherowie

powierzchniowo jest mniejszy niz byl dzial muzyczny w remusie, a jakosciowo, ofertowo, cenowo o 5 klas wyzej. najbardziej mi imponuje wiedza wlasciciela bluesa. mozna z nim pogadac i o jakims glupim popie (nie chodzi o prawoslawnego ksiedza ;-) ) jak i o niszowych kapelach metalowych. ten czlowiek robi to na czym sie zna ( i prawdopodobnie to co sprawia mu przyjemnosc), tez tak bym chcial :-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]