Teraz jest 23 marca 2019, o 13:26

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 14:35 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 101
anna_wejherowo napisał(a):
Zgodnie z przepisami BON nie musiał wypowiadać umów bo z dniem 31.12 spółka Bon Chmielewska, Dolińska przestała działać w takiej formie. Zarządca nieruchomości to p. Dolińska, i zgodnie z z ustawą o własności lokali zarządca w imieniu Wspólnoty podejmuje decyzje. W imieniu WM umowy z Empress podpisuje p. Dolińska - jako Zarządca nieruchomości. Pracownicy którzy są w Empress to te same osoby, które były w BON, nowa jest nazwa i lokalizacja ale cała reszta została taka sama. jak zawsze zaczynamy od du** strony, zamiast dowiedzieć się u źródła wymyślamy całe historie. Przecież za chwilę będzie zebranie i jak nie będzie nam się to podobało to zawsze możemy dokonać zmian.

Nie chodzi o samą zmianę ,ale o formę . Spółka powstaje pod koniec roku 2018 i od razu dostaje bez zapytania się płatników pod zarząd szereg nieruchomości. Jaki mają za zysk z tego te nieruchomości?Przecież firmę Zarządzającą zmienia się z jakiś powodów (jakość,cena,komunikacja itp). Na razie jedyny zysk ma nowo powstała spółka -kasa leci,a mieszkańcy? Są postawieni przed faktem dokonanym ,a może nie chcieli już nikogo związanego z BONem ? To co zrobiono ,to rozwiązanie siłowe. Po cichu ,za plecami (o zgrozo-podobno za zgodą Zarządów bez powiadomienia mieszkańców wcześniej -bo nie powiecie mi ,że Zarząd dowiedział się 2 dni przed ustaleniami i w formie "musicie,bez dyskusji"). Chodzi o formę takich działań .

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 15:55 
-

Pochwały: 15
anna_wejherowo napisał(a):
Zgodnie z przepisami BON nie musiał wypowiadać umów bo z dniem 31.12 spółka Bon Chmielewska, Dolińska przestała działać w takiej formie. Zarządca nieruchomości to p. Dolińska, i zgodnie z z ustawą o własności lokali zarządca w imieniu Wspólnoty podejmuje decyzje. W imieniu WM umowy z Empress podpisuje p. Dolińska - jako Zarządca nieruchomości. Pracownicy którzy są w Empress to te same osoby, które były w BON, nowa jest nazwa i lokalizacja ale cała reszta została taka sama. jak zawsze zaczynamy od du** strony, zamiast dowiedzieć się u źródła wymyślamy całe historie. Przecież za chwilę będzie zebranie i jak nie będzie nam się to podobało to zawsze możemy dokonać zmian.

Nie droga Pani Aniu.
Art 108 KC
Artykuł 108 zd. 1 k.c. w swojej pierwszej części zawiera regułę, zgodnie z którą pełnomocnik nie może być drugą stroną czynności prawnej (nie może reprezentować drugiej strony czynności prawnej ), której dokonywa w imieniu mocodawcy. Reguła ta nosi znamiona względnej, gdyż w dalszej części przepisu dopuszczone zostały od niej dwa wyjątki: 1) pełnomocnik może dokonać czynności prawnej z samym sobą, jeżeli wynika to z treści pełnomocnictwa; 2) pełnomocnik może dokonać czynności prawnej z samym sobą, jeżeli ze względu na treść czynności prawnej wyłączona jest możliwość naruszenia interesów
mocodawcy.
Ta sama osoba prezes spółki i zarządca 18.1 nie mogą być stronami umowy. Wynika to z różnicy interesów tych dwóćh osób.
Celem spółki jest uzyskiwanie maksymalnych dochodów finansowych ze swojej działalnności. Natomiast celem wspólnoty jest zarządzanie jej majątkiem i utrzymanie NW w stanie niepogorszonym minimalnymi kosztami. Różnica interesów wynika z samej istoty tych osób prawnych i ustawowych.
W takiej sytuacji czynność ta radykalnie wykracza poza czynności zwykłe zarzadu. Gdyby Pani JD zawierała umowe z innym spółką nie własną to rzeczywiście jest to czynność zwykła a taka umowa nie zawierała by ( w założeniu) konfliktu interesów.
W takiej sytuacji Pani JD potrzebuje pełnomocnictwa od wspólnoty w formie uchwały.
Bardzo wolno sie uczycie.
To że taką umowe podpisala Pani chmielewska ( sama z sobę ) to jeszcze nie znaczy że ta umowa była prawidłowa.
Jeśli Pani JD zrobi to samo to obawiam sie że straci kompletnie zaufanie włascicieli lokali, a skutki moga być dla niej przykre. Oczywiście ja taka umowe poddam pod rozstrzygnięcie sądowe . Zabawa się zacznie jeszcze raz i obawiam sie że z takim samym skutkiem jak pierwsza sprawa. Znowu sie skompromitujecie. Tylko czy taka zabawa trwająca dwa lata ma sens ?

Autor postu otrzymał pochwałę

PostNapisane: 11 stycznia 2019, o 21:21 
-

Poczekajmy na zebranie roczne i napewno wszystko się wyjaśni. Zadzwoniłam do Bon/Empress uzyskałam takie informacje.

PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 08:21 
-

Nic sie nie wyjaśni. JD namiesza wam w glowach i zgłupiejecie. Przepraszam za szczerość ale obawiam sie że jesteście nieprzygotowani do przekonania Pani JD.
Jeśli powiecie że macie inne zdanie to wyśle was do sądu, tak jak mnie.

PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 09:17 
-

Można zwrócić się do sądu aby nakazał przekazanie wszelkich informacji związanych z przejęciem ADMINISTROWANIA i ZARZĄDZANIA osiedlem przez EMPRESS wcześniej BON
Jako właściciele mieszkań mamy do tego święte prawo ,Mamy prawo wiedzieć kto ZARZĄDZA I ADMINISTRUJE osiedlami Natomiast jeżeli wiąze sie to z przekroczeniem prawa to należy zawiadomić Prokuraturę

PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 09:47 
-

Na postawie art 18.1 Ustawy o Własności lokali z 1997r zarzadcą wspólnoty WM 25 jest osoba fizyczne Pani Justyna Dolińska.
Sąd Najwyższy 12 lutego 2017 podjął uchwałę że w zwiazku z art 33 UoWL zarzadca któremu powierzono zarzad na podstawie ar 22 i 21 UoWl ma prawo do podejmowania decyzji w zakresie zwykłewgo zarzadu i prawo do reprezentowania wspólnoty przed sadem i podmiotami zewnetrznymi.

Tak Ci odpowie sad. Osiedle to nie ma nic wspolnego. UoWL nie odnosi sie do osiedli. Watpliwość budzi jedynie z kim zarzadca podpisze umowe na administrowania wspólnota i czy musi mieć pełnomocnictow droga uchwały czy nie musi. Ja uważam że musi.
Podam przykład:
Pani Chmielewska wpisała sobie w umowie bez wiedzy właścicieli stawkę wynagrodzenia za administrowanie, chociaz wynagrodzenie ustala sie uchwałą włascicieli . I pare innych głupot.
Dlatego z treścia takiej umowy wczesniej powinni sie zapoznać właściciele lokali i ją zatwierdzić uchwałą . PONIEWAŻ SKUTKI FINANSOWE PONOSZA WŁASCICIELE LOKALI
Inaczej droga Pani Justyno jest między dwoma spółkami . Jak jest Pani prezesem dwóch spółek to ile pani straci w jednej tyle zyska w drugiej i bilans wychodzi na zero. Tak trudno to zrozumieć.
Apeluje do pani rozsadku.
Nie mozna kierować sie odniesieniem do zarzadu włascicielskiego ponieważ zarząd włascicielski jest organem wspolnoty a zarządca 18. 1 ma tylko uprawnienia zarzadu włascicielskiego.

PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 15:05 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 101
Pani JD nie jest prezesem Zarządu Empresu,jest nim mąż zdaje się z 1 udziałem .Dzięki temu omija prawo jakie opisałeś .Tak mnie wychodzi z matematyki. Pani Chmielewska w zespół z Orlex wpisywała siebie ,a teraz to robi pani JD jako Zarządcę w akcie notarialnym i powiadamia na pierwszym spotkaniu ,że nie można tego zmienić przez zdaje się 2 lata. Zapewne wie,że naciąga fakty,ponieważ takie działanie jest objęte klauzulą niedozwoloną w UOKIKu .

PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 16:19 
-

Nic nie omija. Ma 99% udziałów a takie kombinacje nic jej nie dają. Umowa jest pomiędzy wpólnotą a firma Empress,Skutki finansowe ponosza własciciele loakli . Nie może byc tak że Empress jednostronnie ustala sobie zakres obowiazkow za ustaloną w uchwale stawke.
W AN nie ma takiego zapisu, a poza tym w AN figuruje Pani M CH a nie JD ,
Pani JD musi mieć swiadomość że aby zmienić osobe zarzadcy wcale nie musi być uchwały w obecności notariusza. A zarzadca może byc każdy . Zniesione zostały wymagania zawodowe.
Ja myślę że JD nabierze troche szacunku do włascicieli lokali jak przeczyta sobie niedługo uzasadnienie Sądu Apelacyjnego w prawie kosztów medióa do lokali.

PostNapisane: 12 stycznia 2019, o 19:28 
-

Obrazki: 10
Pochwały: 7
ckm napisał(a):
Ja myślę że JD nabierze troche szacunku do włascicieli lokali jak przeczyta sobie niedługo uzasadnienie Sądu Apelacyjnego w prawie kosztów medióa do lokali.

ckm,tutaj Tobie bardzo kibicuje. Będę obserwował Wasze poczynania w sprawie oddzielenia kosztów na media,mam nadzieje że niedługo wszystko się wyjaśni :)

PostNapisane: 13 stycznia 2019, o 08:03 
-

A tak z ciekawości nie łatwiej ( pisze akurat o WM25) wynająć inną firmę do zarządzania nieruchomością i nią obarczyć całkowite rozliczenia kwestii finansowych już w tej chwili z byłym BONem oraz ewentualnie jak w innym poście wspomniał Pan ckm sprawy dłużników wspólnoty ??? ( jak kiedyś dzwoniłem i pytałem o zadłużenie wspólnoty tzn czy wg jacyś lokatorzy nie płacą to zapewniano mnie że są to śmieszne kwoty i nie ma co się przejmować bo Bon jest z tym na bieżąco

PostNapisane: 13 stycznia 2019, o 11:15 
-

Widzisz .Ja bede super szczęśliwy jesli zadłużenie WM25 na dzień 31 .12 18 spadnie z 65 tysięcy do 20 tysięcy i jak tak bedzie to stawiam koniak Pani JD i wnioskuje o podwużkę 10gr/m.m.
Tylko stawiam jeden warunek . Niech to zarządca UDOWODNII. Bo do tej pory przez 10 lat tego nie robił.

PostNapisane: 13 stycznia 2019, o 15:11 
-

Czyli reasumując zadłużenie( spore) od dłuższego czasu jest tylko firma zarządzająca nic z tym nie robi??

PostNapisane: 13 stycznia 2019, o 17:42 
-

Reasumujac tp niewiadomo jakie jest zadłużenie.

PostNapisane: 14 stycznia 2019, o 18:17 
-

Obrazki: 53
Pochwały: 49
Pytanie
raga69 napisał(a):
Podstawowe pytanie Bon był ZARZĄDCĄ NIERUCHOMOŚCI CZY ADMINISTRATOREM ?

Odpowiedź kilka postów wcześniej
ckm napisał(a):
Ani BON ani żadna inna spółka nie jest zarządcą. Zarzadca jest Pani Justyna Dolińska. Pani Dolińska może zarządzać wspolnotą sama luba za pomocą swojej firmy. Wszystko jedno jak ona jest. A nawet administrować za pomoca zupełnie innej , obcej firmy.

Czytamy ze zrozumieniem.

Zobacz profil Prywatny album  

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1