Teraz jest 14 grudnia 2017, o 17:59

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 stycznia 2017, o 23:19 
-

Ostrzeżenia: 1
Witam.
Noszę się z zamiarem kupna mieszkania w Wejherowie i wpadło mi w oko ogłoszenie z Osiedla Fenikowskiego. Widzę, że to bloki Orlexu a czytałem nie jedno o jakości tych budynków, pewnie część przesadzona i nie ma co generalizować, więc wolę popytać mieszkańców konkretnego osiedla. Czy prawdą jest "bylejakość" wykonania? Ogólnie na szybko? Widziałem jedno mieszkanie w Orlexie w innej części Wejherowa i strasznie popękane ściany były, czy to wada tych bloków czy tyko jednostkowy przypadek? Jak sytuacja się ma z wygłuszeniem, termoizolacją i wentylacją, czy nie ma wilgoci?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

PostNapisane: 23 stycznia 2017, o 11:07 
-

Witam,
Mieszkam tu od 7 lat,co do bylejakosci to nie wiem jak u innych ale mozna ponarzekac na cienkie scianki dzialowe z regipsu problemy z ogrzewaniem podlogowym z wygluszeniem,jak wszedzie sa wady i zalety blokow z Orlexu. Na wilgoc nie narzekam bo wietrze mieszkanie i nie mam problemu,zaleta jest cena mieszkan wada to ze typowe blokowisko z wiecznie srajacymi psami dookola i ich wlascicielami co maja po kilka psow i maja wywalone na to ze wszystko dookola zasrane,bo mysla ze jak placa za sprzatanie to mozna sr** po calym osiedlu. Druga sprawa to motloch ktory zostawia wory ze smieciami w tunelu tzw ciagu komunikacyjnym mimo ze do smietnikow jest 5 metrow.A co do reszty mozna sie przyzwyczaic

PostNapisane: 23 stycznia 2017, o 12:06 
-

Ściany działowe to nie problem można sobie poprawić bardziej bałem się o mury nośne i izolację: balkon-mur, dach-mur czy nie ma problemów z przeciekaniem itp, oglądałem jedno Orlexowe mieszkanie gdzie każda ściana miała pęknięcia a na suficie i przy balkonie były uszkodzenia mogące świadczyć o dostającej się wilgoci. A jakie problemy są z podłogowym ogrzewaniem?

PostNapisane: 23 stycznia 2017, o 13:28 
-

Trzeba zadbac o to zeby sie kolektorki przy zaworach nie zapchaly,bo potem problem z utrzymaniem temperatury tzn. Nie wszedzie podloga sie nagrzewa rownomiernie raz do roku lub 1,5 trzeba zrobic czyszczenie zeby wszystko zagralo. Co do pekniec to tu nie slyszalem o takich problemach. Przecieki byly z rynien ale po interwencji w BON udalo sie wymienic rynne. A tak pozatym to wszystko si

PostNapisane: 23 stycznia 2017, o 14:42 
-

Dziękuję za informacje :-)

Strefa czasowa: UTC + 1