Teraz jest 20 maja 2019, o 02:12

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Na zebranie.
PostNapisane: 10 lutego 2019, o 12:09 
-

Pochwały: 15
W związku z wyrokiem Sadu Apelacyjnego w Gdańsku I Wydział Cywilny z dnia 18.12.2019 Sygn.akt I ACa 311/18 wzywam Wspólnotę Mieszkaniową Fenikowskiego do dostosowania się do wyroku sądu poprzez:

1. Zaliczenie kosztów mediów dostarczanych do lokali do kosztów utrzymania lokali.
Procedura ta nie wymaga uchwały ponieważ wynika ona bezpośrednio z interpretacji UoWL i prawidłowego określenia stanu faktycznego.
2. Przedstawienie na zebraniu rocznym bilansu rozliczeń mediów wszystkich właścicieli lokali uwzględniających nie tylko ujemne saldo dłużników z tytułu opłat za media lecz związane z tym dodatnie saldo właścicieli z tytułu ich nadpłat na kredytowanie niedopłat dłużników.
Proszę pamiętać że zaliczki z tytułu opłat za media zgodnie z wyrokiem sądu we Wspólnocie Fenikowskiego 25 ( w odróżnieniu od innych wspólnot) nie stanowią kosztów utrzymania NW i podlegają innym regułom rozliczeń niż zaliczki na NW.
Uzasadnienie Sądu Apelacyjnego jasno uzasadnia ta odmienność.
3. Założenie odrębnego konta bankowego dla właścicieli lokali na koszty mediów. Tylko takie rozwiązanie pozwoli na prawidłowe rozliczanie i ewidencjonowanie pozaksięgowe kosztów mediów. Rozwiązanie takie nie spowoduje konieczności określenia kolejności księgowania poszczególnych pozycji.
4. Ewidencjonowanie na tym koncie także zaliczek na wymianę liczników. Stanowią bowiem one własność właścicieli.
5. Zmianę Regulaminu Rozliczeń mediów w taki sposób aby zapisy w nich nie dotyczyły własności prywatnej właścicieli lokali.
6. Zmianę wykazu zaliczek w taki sposób aby zawierał wyraźny podział na koszty NW +FR ( koszty NW) oraz opłaty z tytułu mediów.
7. Zmianę w wykazie pozycji zaliczek nazwy „ opłata na administrowanie” na prawidłowe określenia „ wynagrodzenie zarządcy”. UoWL przewiduje bowiem takie wynagrodzenie a nie wynagrodzenie administratora.
8. Wzywam także do rozliczenia operacji gotówkowych we wspólnocie poprzez przedstawienie dokumentów wszystkich operacji finansowych realizowanych gotówką na zebraniu sprawozdawczym za rok 2018.
9. Przedstawienie w sprawozdaniu pisemnym za ro 2018 sumy wpłat za media właścicieli lokali rzeczywistej a nie zaksięgowanej.
10. Wnoszę o podpisanie indywidualnych umów na dostarczenie mediów wspólnoty jako pośrednika z właścicielami lokali. Jak wynika z orzecznictwa sądowego tylko umowa a nie uchwała właścicieli wspólnoty jest prawidłową formą stosunków obligacyjnych w sytuacji w której koszty mediów nie są zaliczane do kosztów NW.
11. Wzywam do ponowienia procedury podpisania indywidualnych umów z właścicielami lokali na dostarczanie wody i odprowadzenia ścieków przez PeWIK w Gdyni zgodnie z obowiązującym prawem.
Obowiązek takiego wystąpienia spoczywa na zarządcy.

PostNapisane: 11 marca 2019, o 21:05 
-

Wiem że ten temat nikogo nie interesuje. Może własciciele zaczną sie interesować tymi sprawami jak im sprowadze na łeb zarzadce sadowego ( za 1,5 zł,m2). Tym nie mniej wyjaśniam:W sprawozdaniu za rok 2018 które otrzymaliśmy dzisiaj jest pozycja: cytuje dpsłownie
Opłata sądowa z tytułu apelacji złożonej przez Czesława Mlek - 200zł. Nie wiem jak traktować ten zapis. Bo mówi on tyle że to wspólnota mieszkaniowa opłaca moje sprawy sądowe . A to jest kłamstwo . Tylko nie wiem czy jest to cyniczna prowokacja żeby mnie przedstawić w oczach właścicieli jako chamskiego wyzyskiwacza uczciwych właścicieli, czy zwykła nieudolność w wyrażaniu swoich myśli przez osobe która to pisała.
Prawda jest taka że to nie ja odwoływałem sie od wyroku tylko wspolnota i to ona powinna zaplacić za wniesienie odwołania.
I jest jeszcze jedna prawda. Otóż 18 grudnia zapadł ostateczny wyrok w ktorym przegrana strona czyli wspolnota mnie powinna zwrócić 240zł kosztów sądowych które zapłaciłem . Mija 3 miesiące i .. nic. Dla śmieszności dodam że to na zebraniu w 2018 roku Pani J D ustami swojego pracownika zobowiązała sie zapłacić koszty z własnej kieszeni jesli przegra sprawę.
Tylko... kasa Misiu, tylko... kasa.

PostNapisane: 11 marca 2019, o 21:12 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 101
Czy WM ustami p. D ma prawo rozgłaszać w ten sposób kto się sądził z nimi? Ludzie są różni i może to Ciebie narażać na nieprzyjemności .

PostNapisane: 11 marca 2019, o 21:54 
-

rumcajs napisał(a):
Czy WM ustami p. D ma prawo rozgłaszać w ten sposób kto się sądził z nimi? Ludzie są różni i może to Ciebie narażać na nieprzyjemności .

Ma prawo. Ponieważ ja wystepuje przeciwko wspolnocie czyli wszystkim właścicielom . Pani D reprezentuje tych włascicieli. I oni nie tylko mają prawo żeby wiedzieć o co są pozywani ale także prawo do przedstawienie im wszystkich informacji przez zarzadca D na ten tamat, W końcu to oni muszą ( lub nie ) głosować uchwały , o ile będa potrzebne żeby zmienić stan prawny na prawidłowy. Tylko nie wolno kłamać i nastawiać właścicieli przeciwko mnie. Bo tak naprawdę mój pozew był w interesie uczciwie płacących swoje zobowiązania właścicieli. Za to Pani D reprezentuje tą ... drugą grupe.

PostNapisane: 12 marca 2019, o 22:49 
-

Obrazki: 2
Pochwały: 101
Czyli opłata sądowa z kasy WM ,bo WM rękoma (decyzjami ) Zarządcy odwołała się od wyroku? Na końcu wyjdzie ,że WM popłynie w koszta ,a zarządzający powie,że chciał dobrze i na korzyść tej WM ,a że nie wyszło ...to trudno. Z tego by wychodziło ,że zarządzający chce na koszt WM mieć wyrok który by zdjął z niego odium błędnych decyzji?

PostNapisane: 13 marca 2019, o 18:54 
-

Koszty sądowe ponosi wspolnota miszkaniowa ( w tym ja jako członek tej wspolnoty prpporcjonalnie do udziałów) . To jest smieszne , ale prawdziwe . Ja płace samemu sobie .
Natomiast co do błędow zarzadcy. Finansowanie mediow do lokalu juz od dawna miało swoje silne uzasadnienie w orzecznictwie sadowym. Problemem do rozstszygnięciecia pozostaje pytanie czy zarządca przez 10 lat popełniał błędy czy nie.
Ja uważam że 'nie' , ale to jeszcze dluga droga do odpowiedzi na to pytanie.

-- 13 mar 2019, o 19:09 --

Koszty sądowe ponosi wspolnota miszkaniowa ( w tym ja jako członek tej wspolnoty prpporcjonalnie do udziałów) . To jest smieszne , ale prawdziwe . Ja płace samemu sobie .
Natomiast co do błędow zarzadcy. Finansowanie mediow do lokalu juz od dawna miało swoje silne uzasadnienie w orzecznictwie sadowym. Problemem do rozstszygnięciecia pozostaje pytanie czy zarządca przez 10 lat popełniał błędy czy nie.
Ja uważam że 'nie' , ale to jeszcze dluga droga do odpowiedzi na to pytanie.
Poza tym wyrok jest dla zarządcy bardzo przykry , ponieważ zarządca twierdził że działa w interesie właścicieli a sąd stwierdził że działał przeciwko interesowi właścicieli.
W 2013 roku przesłałem do zarządcy projekty kilku uchwał , w tym projekt uchwały o odzieleniu kosztów NW od kosztów mediów do lokali. Ale zarządca mnie olał i nie przedstawił tych projektów pod głosowanie.
Ale nie mam do niego pretensji. Nie mam także pretensji do włascicieli bo to dzieci które nie rozumieją nic z UoWL.
Jestem jak " samotny żagiel" . Mam racje , mam wiedzę , chcę pomóc ludziom. Ale oni tego po prostu nie chcą . W tej chwili całą ta sprawe traktuje jako swojego rodzaju zabawę. Jakby tak było kilku poważnych ludzi i chciałoby mnie cierpliwie posłuchać przy piwie to by się im otworzyły oczy na zarządzanie wsp

Strefa czasowa: UTC + 1