Teraz jest 19 września 2018, o 07:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2220 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 148  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 listopada 2005, o 12:06 
-

Obrazki: 0
Jeszcze trochę a wybuchnę ... wkurwiaj ą mnie polscy polytycy ...
Cała ta postZchnowska, LPR-owska nawiedzona banda i inni dewoci... wł ączam TV - premier Polski mówi o "aniele stróżu" ... za jaki ś czas znowu widzę jego gębę i słyszę jaki ś ogólnikowy tekst o naprawie pa ąstwa, same pustosłowie ... i na koniec, że z "boż ą pomoc ą" uda się ... Pare dni temu na TVP2 wieczorem obejrzałem chwilę ( bo nie mogłem wytrzyma Ś już) dyskusję na temat krzyża papieskiego w centrum Warszawy ... o projekcie 'zabudowy' w tym miejscu - pami ątki wizyty papieża - że powinien tam stan ą Ś duży krzyż, a nie jaka ś tablica ( pomijam sprawę pomników, których 'nasrane' chyba będzie w Polsce więcej niż za czasów komuny )... Czytam, że już kombinuje się wyłudzenie pieniędzy na ' świ ątynię opatrzno ści bożej' po prostu pod inn ą nazw ą ale w ramach tego projektu - skromne 20mln zł z budżetu pa ąstwa... > Stronka tego monstrum , czytam co wyprawiaj ą posłowie w Europarlamencie 'wystawa' i ich super projekty Prezent ....
Jakby mało to marszałek o dwóch imionach fanatyk najbardziej nietolerancyjnego radia w Polsce ... i jego wypowiedzi też nie nasuwaj ą mi optymistycznych my śli linki w tym temacie...
.
Według USTAWY z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Pa ąstwa do Ko ścioła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej jak wół stoi:
Artykuł 43
1. Inwestycje sakralne i ko ścielne s ą finansowane ze środków własnych ko ścielnych osób prawnych.
A w Polsce na porz ądku dziennym s ą dofinansowania lub finansowania z budżetów pa ąstwa, fundusze ko ścielne, rzesza katechetów...
Mało tego ... " święte krowy" jak księża oszu ści z diecezji koszali ąsko-kołobrzeskiej, którzy okradli pa ąstwo na ponad 800tys.zl sami proponuj ą sobie kary w "zawiasach" na co 'niezawisły s ąd' przystaje...
.
A teraz mistrzostwo świata ... Brakuje 20 melonów na świ ątynie opatrzno ści bożej ??
Proszę Samorz ąd Województwa Mazowieckiego polecam na dole Tre ś Ś listu ... i akapit - akurat 20 mln. będzie przeznaczone ... nieważne, że na tej samej stronie opisany "Mniej pieniędzy z NFZ dla mazowieckich szpitali" ...
Po prostu ku*** MA † ! :<

P.S teraz słucham radia -> znienawidzony przez pewne środowisko Pan Jurek Owsiak przeznacza 12 mln zł na zakupy nowego sprzętu dla szpitali ... jedne z największych zakupów ...ze strony WO ŚP ...
kurde, jaki Owsiak jest malutki przy klechach :(

Zobacz profil Prywatny album  

PostNapisane: 16 listopada 2005, o 14:19 
-

Obrazki: 50
Wyznaniowym pa ąstwem nie jeste śmy. I na pewno nie będziemy.
Ja miałem takie obawy w pocz ątku lat 90., za szalej ącego ZChN-u, kuriozalnego rz ądu Jana Olszewskiego i wystraszonego (?) milczenia światłej czę ści duchowie ąstwa i środowisk katolickich.
A dzi ś nikt publicznie nie utożsamia niechęci do LPR-u i Radia Maryja - z niechęci ą do demokracji, wolnej Polski czy z sentymentem za komun ą.

Natomiast daje się zauważy Ś pewne zachwianie relacji między pa ąstwem wszystkich obywateli a hierarchi ą Ko ścioła Katolickiego.
Wszyscy politycy - od "prawa" do "lewa" - nie odważ ą się np. post ąpi Ś wbrew stanowisku lokalnego biskupa.
Takiego zachwianego układu nie ma ani w katolickich Włoszech, ani w katolickiej Hiszpanii.
I skutki mog ą by Ś odwrotne od zamierzonych (w czasach, które ja ob śmiałem w komiksie "Czarne wie ści" - nawet Jarosław Kaczy ąski stwierdził, iż "najkrótsza droga do dechrystianizacji Polski wiedzie przez ZChN").

Natomiast tak samo jak namolny klerykalizm - osłabia mnie namolny antyklerykalizm:
religia i duchowie ąstwo to nie tylko przysłowiowy "wiejski proboszcz" (przy całym szacunku dla wielu naprawdę sensownych duszpasterzy!), ale też augustianizm, tomizm, katedry, jezuici, pijarzy, Staszic, Kołł ątaj, Krasicki, Wyszy ąski, Wojtyła, Macharski, wiersze Twardowskiego, filozofia Tischnera, rozważania Mali ąskiego, akcje Caritasu etc.
O porównaniu z prostacko prymitywnym marksizmem-leninizmem nawet trudno tu w ogóle rozmawia Ś...

www.gkf.org.pl :-)

PostNapisane: 16 listopada 2005, o 21:39 
-

Obrazki: 12
Jestem osoba wierzaca i przykro mi tutaj jaskrawo sie wypowiadac, ale w sumie jestem blizszy stanowisku Heza, niz PPJ, gdyby Hez mniej napastliwie (w slowach) ujal ten teamat bylby bardziej trafny. Mocne slawa akcentuja, ale nie zawsze jednako.

Kosciol byl nasza opoka kulturalno-oswiatowa przez wieki. Zasluzyl sobie tym na gleboki szacunek.

Mamy madrych i roztropnych duszpasterzy, ale mamy i gnidy wsrod nich. Dewiatow i (skromnie to nazwe) podrywaczy...

Polscy duchowni stali sie zachlanni wszelakich dobr, pachnie im zbyt wystawne zycie i wygody.

Przykro to mowic, ale dla dobr materialnych niektorzy zroba wszystko.

Lgna do politykierstwa (o.Rydzyk, x.Jankowski).

Gdzie to piekno i oddanie, poswiecenie i ubostwo?

Potrzebne sa nam podatki na Kosciol i wyplata pensji duchowienstwu (tak jak np. w BDR).

Na co takiemu proboszczowi samochod klasy Audi czy nawet Skoda.
Dzis to Golfa ma kazdy wikary.

Tak mialby 2000 pensji i prosze bardzo... sa raty, bo w podatkach bylyby i sluby, i pogrzeby, chrzty i wszystko. Tace i skarbonki precz.

Podkreslam jestem wierzacy, zas piszac powyzsze, pisze z troska o Kosciol w Polsce w pamieci majac Jana Pawla II.

Gdyby byla nalezna postawa Hez nie mialby o czym pisac...

PostNapisane: 17 listopada 2005, o 08:22 
-

w tym Janusz zgodzę się z Tob ą ...Niestety księża (oczywi ście nie wszyscy) potrafi ą umiejętnie wykorzystywa Ś wszystkie luki prawne i ulgi jakie sprawia im nasze biedne pa ąstwo :(
Moim zdaniem sprawy duchowe powinny by Ś oddzielone od spraw publicznych. Wiara jest prywatn ą spraw ą każdego człowieka - jest wolno ś Ś (podobno). A w Polsce wygl ąda to ciut inaczej. Pomijam fakt, że ogromna czę ś Ś wierz ących w Polsce moim zdaniem to katolicy (wyznawcy ko ścioła), a nie chrze ścijanie - dla mnie to s ą dwa odrębne znaczenia. Spójrzcie na kraje gdzie religia jest powi ązana z polityk ą, zobaczcie jak te kraje s ą rozwarstwione społecznie, zacofane ...
.
Ja jestem za zlikwidowanie wszelkich ulg dla ko ścioła katolickiego. Zreszt ą sama Konstytucja RP mówi:
Art. 32.
Wszyscy s ą wobec prawa równi. Wszyscy maj ą prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
Nikt nie może by Ś dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Chcę żeby Polska była nowoczesnym świeckim pa ąstwem, opartym na demokracji i neutralno ści światopogl ądowej, w którym zapewnia się każdemu obywatelowi nieskrępowany rozwój intelektualny, swobodę wyznania i wypowiedzi, równo ś Ś wobec prawa, jednakowe prawa publiczne niezależnie od statusu społecznego, światopogl ądu, preferencji seksualnych czy narodowo ści.
Je śli chodzi o ko ściół to moje pogl ądy s ą tożsame z tym programem:

RACJA d ąży do zbudowania nowoczesnego pa ąstwa neutralnego światopogl ądowo. Racjonalna polityka społeczno-gospodarcza wymaga zmiany artykułu 25 Konstytucji, usunięcia ze ą tre ści dotycz ących szczególnego uprzywilejowania ko ścioła katolickiego i uznanie konkordatu za nieważny od samego pocz ątku, z powodu wad prawnych i nie respektowania zasady pa ąstwa świeckiego. Neutralno ś Ś światopogl ądow ą pa ąstwo realizuje przez całkowity jego rozdział od ko ściołów i zwi ązków wyznaniowych.

1. Uroczysto ści pa ąstwowe musz ą mie Ś charakter wył ącznie świecki, a organy władzy pa ąstwowej oraz podległe im jednostki organizacyjne nie mog ą w sposób oficjalny uczestniczy Ś w uroczysto ściach religijnych. Eksponowanie symboli, wznoszenie pomników oraz głoszenie doktryn religijnych będzie ograniczone do obiektów i terenów dzierżawionych lub będ ących własno ści ą ko ściołów i zwi ązków wyznaniowych.

2. Spowodujemy likwidację kaplic, usunięcie pomników i symboli religijnych z urzędów pa ąstwowych, obiektów i terenów użyteczno ści publicznej, jednostek służb mundurowych, szkół i szpitali.

3. Usuniemy nauczanie religii ze szkół i przedszkoli publicznych oraz zapobiegniemy dotowaniu przez organy administracji pa ąstwowej lub samorz ądowej szkół prowadzonych przez ko ścioły i zwi ązki wyznaniowe. Religia będzie wykładana wył ącznie w punktach katechetycznych - poza programem szkolnym. Finansowanie nauki religii powinny przej ą Ś zainteresowane Ko ścioły i zwi ązki wyznaniowe. W szkołach wprowadzimy pakiet humanistyczny, obejmuj ący elementy etyki, religioznawstwa i filozofii.

4. Zlikwidujemy fundusz ko ścielny, którego formuła utraciła aktualno ś Ś. Warto ś Ś maj ątku zwróconego ko ściołowi w naturze po 1989 roku znacznie przekracza warto ś Ś maj ątku utraconego przez niego w wyniku nacjonalizacji.

5. Pa ąstwo nie będzie partycypowało finansowo w utrzymywaniu ko ściołów i zwi ązków wyznaniowych, prowadzonych przez nie stowarzysze ą i instytucji charytatywnych. Nie będzie też uczestniczy Ś w finansowaniu i dotowaniu inwestycji zwi ązanych z budow ą świ ąty ą i innych obiektów kultu religijnego oraz utrzymywaniu duchownych osób prawnych i fizycznych. Wszelkie ubezpieczenia tych osób a także maj ątku pozostaj ącego w ich gestii winny by Ś finansowane z ich własnych środków.

6. Ko ścioły i zwi ązki wyznaniowe powinny uzyskiwa Ś środki finansowe z dobrowolnego podatku wyznaniowego zadeklarowanego przez obywateli RP, datków, zapisów, spadków i darowizn opodatkowanych na zasadach ogólnych oraz własnej działalno ści gospodarczej. Możliwo ś Ś prowadzenia tej działalno ści będzie zwi ązana z opodatkowaniem na zasadach ogólnych i zobowi ązywała do prowadzenia księgowo ści stanowi ącej podstawę rozlicze ą podatkowych i podlegaj ącej kontroli urzędów skarbowych. Darczy ącom na rzecz instytucji religijnych będ ą przysługiwa Ś ulgi podatkowe identyczne jak darczy ącom na rzecz instytucji świeckich. Instytucje religijne nie będ ą korzysta Ś z żadnych preferencji ani zwolnie ą podatkowych i celnych, niezależnie od rodzaju prowadzonej działalno ści oraz deklarowanego przeznaczenia importowanych towarów. Jako pełnoprawne instytucje uczestnicz ące w życiu społecznym będ ą one zobowi ązane do identycznych świadcze ą wobec pa ąstwa, jak inne organizacje i podmioty działalno ści gospodarczej.

7. Pa ąstwo uznaje wszystkie religie i wyznania za równoprawne. Dlatego faktycznie zrównamy w prawach wszystkie legalne ko ścioły i zwi ązki wyznaniowe.

8. Zlikwidujemy Komisję Wspóln ą Rz ądu i Episkopatu, w której Ko ściół jest petentem, a jednocze śnie sędzi ą we własnej sprawie. Stanowi to zaprzeczenie zasadom pa ąstwa praworz ądnego.

9. Zweryfikujemy zgodno ś Ś z prawem przekazania wszelkich dóbr materialnych na rzecz Ko ściołów i zwi ązków wyznaniowych, pocz ąwszy od 1989 roku, a ofiarowanych przez pa ąstwo, samorz ądy terytorialne, spółki Skarbu Pa ąstwa i Agencję Własno ści Rolnej Skarbu Pa ąstwa. Konsekwencj ą tej weryfikacji będzie unieważnienie wszystkich umów kupna-sprzedaży, zawartych między tymi podmiotami, umów, które uszczupliły dochody pa ąstwa lub samorz ądów terytorialnych. Dobra materialne przejęte na tej zasadzie przez ko ścioły i zwi ązki wyznaniowe zostan ą niezwłocznie zwrócone prawowitemu wła ścicielowi, czyli budżetom publicznym w naturze lub w równowarto ści ceny zbycia nieruchomo ści. Decydenci, którzy dopu ścili do uszczuplenia powyższych dochodów, zostan ą poci ągnięci do odpowiedzialno ści prawnej, w tym finansowej (obligatoryjny przepadek mienia na skarb pa ąstwa, jako rekompensata poniesionych przez pa ąstwo strat).

10. Sprzeciwiamy się ograniczaniu swobody wypowiedzi i wyrażaniu ekspresji artystycznej, szczególnie w mediach publicznych. Media te będ ą faktycznie neutralne i będ ą prezentowały różne światopogl ądy, na równych prawach.

11. Zreformujemy szkolnictwo tak, by o świata kształtowała postawy obywatelskie, tolerancji i odpowiedzialno ści. Wprowadzimy w pełnym zakresie edukację seksualn ą, co z pewno ści ą przyczyni się do znacznego zmniejszenia liczby aborcji. Nauka w pa ąstwowych szkołach publicznych będzie prowadzona przez absolwentów uczelni świeckich. Pa ąstwo nie będzie dotowa Ś szkół i uczelni należ ących do Ko ściołów i zwi ązków wyznaniowych ani wydziałów teologicznych na uczelniach świeckich.

12. Unieważnimy obecn ą ustawę antyaborcyjn ą. Prawo musi dopuszcza Ś możliwo ś Ś przerywania ci ąży w jej wczesnym stadium (do 12 tygodnia) bez podania przyczyny, a w przypadku zagrożenia życia matki lub gdy ci ąża jest wynikiem gwałtu, termin dokonania zabiegu powinien by Ś wydłużony. Jedyny cywilizowany sposób przeciwdziałania aborcji upatrujemy w propagowaniu edukacji seksualnej i antykoncepcji (dotowane przez pa ąstwo środki antykoncepcyjne, bezpłatne dla kobiet ubogich). Badania prenatalne i aborcja na życzenie pacjentki będ ą należe Ś do standardów medycznych. Pracownicy publicznej służby zdrowia, którzy odmawiaj ą wykonania powyższych bada ą i zabiegów, powołuj ąc się na swoje przekonania religijne, co stanowi odmowę świadczenia pracy, zostan ą wył ączeni z praktyki specjalistycznej i skierowani do leczenia ambulatoryjnego.

13. Zalegalizujemy formę zwi ązków partnerskich, w tym homoseksualnych. Legalizacja tych zwi ązków wynika z praw człowieka i konieczno ści równego traktowania wszystkich ludzi. Obecny stan, w którym homoseksuali ści nie maj ą żadnych wspólnych praw maj ątkowych, jak również – w sytuacjach wyj ątkowych - nie mog ą decydowa Ś o losie swoich życiowych partnerów to jawna dyskryminacja tej grupy społecznej.

14. Umożliwimy przeprowadzanie eutanazji, w ści śle kontrolowanych warunkach i przy obwarowaniu stosownymi rygorami medycznymi, etycznymi i prawnymi.

15. Zalegalizujemy i opodatkujemy prostytucję. Obecnie środowisko to jest silnie kryminogenne i jest źródłem ogromnych zysków dla przestępczo ści zorganizowanej. Legalizacja prostytucji ograniczyłaby lub wyeliminowała zjawisko handlu kobietami zmuszanymi do prostytucji. Tego rodzaju praktyki będ ą ścigane i karane z cał ą surowo ści ą prawa.
[color=orange]"z tym punktem akurat się nie zgadzam :/"
16. Zalegalizujemy posiadanie małych dawek tzw. miękkich narkotyków do własnego użytku. Będziemy jednak surowo kara Ś osoby czerpi ące zyski z handlu narkotykami oraz wprowadzimy szerok ą profilaktykę, aby w ten sposób zniechęca Ś do zażywania środków odurzaj ących.

17. Wprowadzimy zarz ądzanie cmentarzami przez terenowe władze samorz ądowe.

18. Kieruj ąc się zasadami pacyfizmu i humanizmu, nie pozwolimy na wysyłanie polskich wojsk na wojny, które nie będ ą służyły obronie naszego kraju. Zlikwidujemy także przymusowy pobór wojskowy tworz ąc wył ącznie armię zawodow ą.

RACJA nie walczy z religi ą.
W naszych szeregach s ą wyznawcy różnych wyzna ą.
Ł ączy nas wzajemny szacunek i tolerancja[/color]

Tego wła śnie chcę - szacunku, równouprawnienia - po prostu NORMALNO ŚCI.
Dla ciekawych polecam chociażby lekturę- portal RACJONALISTA.

A tak z "innej beczki" - ten post który napisałem na samej górze, już bez przekle ąstw ;) próbowałem zamie ści Ś na różnych portalach, aby u świadomi Ś ludziom jak łatwo jest pozby Ś się z budżetu pieniędzy na zbędny cel budowy kolosalnej świ ątyni.
Mało kto wie o tym fakcie, że wypłynęło 20mln dla kleru.
Media podniecaj ą się faktem, że WO ŚP tak "wielk ą" kwotę 12mln.zl przeznacza na wyposażenie szpitali :zdziw:
Niestety te moje wypowiedzi w wielu przypadkach nie ukazały się ! Ciekaw jestem na jakiej podstawie.
Art. 54.
Każdemu zapewnia się wolno ś Ś wyrażania swoich pogl ądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy s ą zakazane.

PostNapisane: 17 listopada 2005, o 10:20 
-

Obrazki: 33
W większo ści popieram, poza punktami: 12, 14, 15, 16 no i w punkcie 5, nie do ko ąca jest okre ślona postawa wobec zabytków - te raczej powinny byc dotowane.

PostNapisane: 17 listopada 2005, o 12:11 
-

12 warunkowo, po pewnych zmianach
13. to jest chore
14. trzeba przemyslec*
15. Zalegalizowac i opodatkowac to tak
16. to glupota

Pozostale punkty sa do przyjecia.
Jednym zdaniem to ujmujac mam kolege w Kanadzie jest ksiedzem. Tam, organizacyjnie tak jest.
Ksiadz w sutannie na ulicy - co najmniej dziwne - ma mieszkanie, samochod z tzw. garazem (paliwo, sewis), talon na wyzywienie w restauracji i kilkaset $ kieszonkowego.
Dorabia sobie dodatkowo jako "cywil" w urzedach i korepetycjami aby miec na wyjazdy w czasie urlopow (typu Australia, Brazylia, Polska).

Inny kolega jest ksiedzem w Niemczech. Wynagrodzenie nie zmusza go do pracy, ma wikt i opierunek...

PostNapisane: 17 listopada 2005, o 16:14 
-

Obrazki: 9
Pochwały: 5
Ludzie toż to program tej partyjki ARPP RACJA czy jako ś tak.
Ich światopogl ąd to cytuję:
Cytuj:
Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/d,3
Pomimo tego, iż w śród naszych autorów s ą ludzie o najróżniejszych światopogl ądach, zainteresowani publicystyk ą informacyjno-poznawcz ą w naszym serwisie (m.in. liberalni katolicy, buddy ści, postmoderni ści, poganie, itd., etc.), jednak celem naszym jest propagowanie wolnomy ślicielskiej postawy światopogl ądowej, w opozycji do postawy religijnej. Nie tylko jako wyraz przekonania, że jest ona lepsza, słuszniejsza, uczciwsza intelektualnie, bardziej twórcza, etc., lecz i dlatego, że ona najskuteczniej umożliwia realizację celu, jakim jest poznawanie świata, człowieka i kształtowanie postawy twórczej i wolnej od uprzedze ą.

Sugeruj ą, iż ich postawa ( w opozycji do postawy religijnej) jest lepsza, więc szkoda czasu na wzajemne udowadnianie sobie kto ma rację. To ruch typowo antykatolicki d ąż ący do całkowitego zmarginalizowania Ko ścioła w życiu Polaków.

punkt 1 to istne chichy śmichy. Ta cała RACJA gło śno krzyczy o wolno ści, a zabrania organom panstwowoym uczestniczy Ś w uroczysto ściach religijnych. Na dodatek świeta panstwowe w Polsce niejednokrotnie s ą świetami także ko ścielnymi ze względu na nasz ą historię i tradycję. Wniosek: je śli się chce by Ś na świeczniku trzeba by Ś ateist ą.

punkt 2 to wezwanie do dyskryminowania większo ści

punkt 3 jest dyskusyjny, można przyj ą Ś jaki ś kompromis, z reszt ą nikt nie zmusz nikogo do uczęszczania na lekcje religii

punkt 4
Funduszu oczywi ście nie powinno by Ś, je śli oczywi ście zwrot dóbr ko ścielnych został zakonczony. Ciekawe sk ąd maj ą dane, że warto ś Ś maj ątku zwróconego przekracza warto ś Ś maj ątku zabranego? Pewnie komuni ści upiększali te budynki :P

punkt 5
Tu się zgadzam

punkt 6
Mogłoby by Ś, tylko z t ą gospodarcz ą działalno ści ą co ś mi nie pasuje.

punkt 7
A co nie ma równo ści między wyznaniami?

punkt 8
Cytuj:
Komisja Wspólna Episkopatu i Rz ądu będzie pracowa Ś m. in. nad rozwi ązaniami zmierzaj ącymi do zrównania ko ścielnych i cywilnych osób prawnych w prowadzeniu dzieł naukowych, o światowych i charytatywnych. Ma ona przygotowa Ś zasady sprawiedliwej współpracy w dziedzinie utrzymywania dóbr kultury będ ących własno ści ą Ko ścioła. Jej prace obejm ą także kwestię ubezpieczenia osób duchownych. We wszystkich tych sprawach Ko ściół nie oczekuje żadnych przywilejów, lecz tylko wolno ści głoszenia prawdy Ewangelii.

To jest podstawa do likwidacji tej komisji?

punkt 9
To chyba wytwór jakiego ś chorego umysłu. Znowu będ ą nacjonalizowa Ś dobra ko ścielne, a na dodatek decydenci, któryz mieli CZELNO Ś † zwróci Ś te dobra będ ą poci ągnięci do odpowiedzialno ści karnej.

punkt 10
może by Ś, byle nie obrażało to niczyich uczu Ś, a ztego co można wywnioskowa Ś RACJI chodzi o swobodę prezentacji "genitaliów na krzyżu" i tym podobnych "wyrazów artystycznych"

punkt 11
edukacja sezualna zmniejszy liczbę aborcji? dyskusyjne, raczej nie zależy to od poziomu "u świadomienia". Na dodatek ja jako obywatel RP nie życzę sobie aby moje dzieci w wieku 7 czy nawet 10 lat "edukowa Ś" sexualnie. Co do szkół publicznych to aby ich było jak najmniej, sam sobie wybiorę w której szkole maj ą uczy Ś się moje dzieci. Co doo dotacji to mam nadzieję, że niedługo to panstwo nie będzie dotowało nikogo, aby każdy miał równe szanse.

punkt 12
uważ ąm, że obecna ustawa antyaborcyjna jest już i tak wielkim kompromisem aby znowu można j ą było sobie tak zmienia Ś dla wygody niewyżytych dupków my śl ących "po" a nie "przed"
Cytuj:
Pracownicy publicznej służby zdrowia, którzy odmawiaj ą wykonania powyższych bada ą i zabiegów, powołuj ąc się na swoje przekonania religijne, co stanowi odmowę świadczenia pracy, zostan ą wył ączeni z praktyki specjalistycznej i skierowani do leczenia ambulatoryjnego.

Po pierwsze należy sprywatyzowa Ś służbę zdrowia, aby każdy mógł pracowa Ś tam gdzie się jemu rzewnie podoba według własnych przekonan. To, że RACJA wprowadzaj ąc takie pomysły w życie zamiast wolno ści przekonan straszy nas leczeniem ambulatoryjnym jest po prostu niepoważne i raczej świadczy o niezrównoważeniu psychicznym lub obłudzie.

punkt 13
nie może by Ś tak, że jaka ś grupa zboczenców jest uprzywilejowana i ma jakie ś specjalne prawa

punkt 14
eutanazja? mam nadzieję, że tych wszystkich z RACJI wcze śniej czy póżniej "eutanazjuj ą"

punkt 15
tu się zgodzę

punkt 16
jak już co ś chcecie legalizowa Ś to w cało ści a nie czę ściowo.
Jestem nawet z alegalizacj ą ciężkich narkotyków i legaln ą produkcj ą tego gówna. Najważniejsze, że cena tego badziewia będzie niska i nie trzeba będzie grup mafijnych aby handlowa Ś tym syfem.

punkt 17
science-fiction
Wł ądze samorz ądowe jak dbaj ą o nie swoj ą własno ś Ś każdy wie, a na dodatek dlaczego niby miałyby się tym zajmowa Ś? mało maj ą papierkowej roboty?

punkt 18
armia zawodowa jestem za
co do wysyłanie na wojny to już nie jest takie proste. jako członek NATO musimy wypełnia Ś swoje obowi ązki

A co najlepsze to:
Cytuj:
RACJA nie walczy z religi ą.
W naszych szeregach s ą wyznawcy różnych wyzna ą.
Ł ączy nas wzajemny szacunek i tolerancja

ale się u śmiałem

Podsumowuj ąc to dziełko racjonalistów to dziękuję za takie panstwo w którym rz ądziłyby takie prawa.

Oczywi ście jest to moje subiektywne zdanie i nikt nie musi się ze mn ą zgadza Ś.
P.S. Podziwiam antyklerykałów za nieustępliwo ś Ś w walce, ale tylko za nieustępliwo ś Ś, bo cał ą idea wydaje się by Ś chora. Życzę powodzenia.
pozdrowienia.
najemnik (także sympatyk kanapowego ugrupowania ale z innej manki)

przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie..."
"...Bądź wierny Idź..." - Król Poetów Zbigniew Herbert

PostNapisane: 17 listopada 2005, o 17:26 
-

Nie moge przyznac racji Racji... i tyle.

www.armator-i-skipper.pl

PostNapisane: 17 listopada 2005, o 20:10 
-

widzisz najemnik - Tobie to wydaje się chore, a dla mnie to jest wła śnie zdrowe podej ście do tematu. Wydaje mi się, że nawet nie próbujesz zrozumie Ś tych przedstawionych punktów tylko używasz słownictwa i toku my ślenia rodem od dewotów z LPR na co wskazuje cho Śby ...
Cytuj:
mam nadzieję, że tych wszystkich z RACJI wcze śniej czy póżniej "eutanazjuj ą" .
To ruch typowo antykatolicki d ąż ący do całkowitego zmarginalizowania Ko ścioła w życiu Polaków.
nie może by Ś tak, że jaka ś grupa zboczenców jest uprzywilejowana i ma jakie ś specjalne prawa
RACJA wprowadzaj ąc takie pomysły w życie zamiast wolno ści przekonan straszy nas leczeniem ambulatoryjnym (??????)
...gratuluję udanego "wyprania mózgu" przez jedyn ą słuszn ą opcję...
Je śli Tobie odpowiada taka sutuacja w pa ąstwie jak jest obecnie (a pewnie będzie jeszcze gorzej) to się ciesz ... mnie to już nie bawi. Rozumiesz? Nie bawi mnie to, że 20 mln.zł wy***rdala się w błoto, gdy dzieciaki w szkołach mdlej ą z głodu. Je śli nie potrafisz rozróżni Ś "sacrum od profanum" to masz problem. Je śli zdarzyło Ci się czyta Ś kiedy ś biblię to zobacz jak stoi ona niejednokrotnie w opozycji do tego co przedstawia ko ściół katolicki ...

PostNapisane: 17 listopada 2005, o 21:54 
-

Obrazki: 9
Pochwały: 5
Nie jeste ś pierwszy na tym forum, który mnie porównuje do dewotów, dlatego wcale się tym nie przejmuję. Ubolewam tylko nad jednym, iż tak sobie pozwoliłe ś wypra Ś mózg, że te punkty programowe RACJI, uważasz za swoje i na dodatek według Ciebie ma to co ś wspólnego z normalno ści ą.
Hez napisał(a):
Tego wła śnie chcę - szacunku, równouprawnienia - po prostu NORMALNO ŚCI.

Mogę się zgodzi Ś z jednym, iż pa ąstwo nie powinno dotowa Ś budowy świ ąty ą itp. budynków. Natomiast decyzja Marszałka województwa mazowieckiego o wspomożeniu kwot ą 20 mln (któr ą też nie pochwalam, chociaż może i należy się upamiętnienie osoby JPII) dotyczy utworzenia Instytutu Papieża Jana Pawła II w budynku Świ ątyni Opatrzno ści Bożej. Można dyskutowa Ś czy kwota 20 mln jest za duża, pewnie tak jest, sk ąd mi o tym wiedzie Ś, skoro mazowieckie szpitale maj ą dosta Ś mniej pieniędzy. Dodam tylko, że decyzję o dotacji podj ął Sejmik Województwa Mazowieckiego w celu uczczenia pamięci Karola Wojtyły. Czy Sejmik ma tak ą moc aby dzieli Ś samorz ądowe pieni ądze? Nie wiem, skoro s ą przedstawicielami społecze ąstwa, to by Ś może. Z reszt ą popatrzmy na skład sejmiku, który to ustanowił:
SLD - 14 radnych
PiS - 8 radnych
PSL - 6 radnych
Samoobrona - 6 radnych
PO - 5 radnych
LPR - 5 radnych
Na dokładkę marszałkiem jest Adam Struzik członek PSL. Rozumiem iż ewentualnie PiS i LPR mogła poprze Ś wniosek. Jest to 13 radnych. Reszta tj. 31 głosów była teoretycznie przeciw. Sk ąd nagle ta jednomy ślno ś Ś je śli wniosek przeszedł? Nie wiem. Może chę Ś uczczenia JP II.
Następna sprawa to budżet pa ąstwa. Subwencje ogólne dla jednostek samorz ądu terytorialnego wyniosły dla 2004 roku 31 mld złotych. Przykładowo dotacje dla Funduszu Ubezpiecze ą Społecznych i Funduszu Emerytalno-Rentowego, razem 38 mld złotych, obsługa długu krajowego i zagranicznego + Fundusz pracy to następne 23 mld złotych. Deficyt w postaci 45 mld złotych finansuje się w przeważaj ącej czę ści z emitowania obligacji pa ąstwowych w kwocie 45 mld złotych. A kto będzie spłacał wykup tych obligacji? Uważam, że trzeba szuka Ś oszczędno ści wła śnie w wydatkach budżetowych, w różnego rodzaju aferach i tym podobnych przekrętach. Zmiany powinny nast ąpi Ś w zmniejszeniu aparatu biurokratycznego, uproszczeniu przepisów, zmniejszeniu wydawania nowych ustaw, kasuj ących poprzednie, które nie weszły jeszcze do użytku. Itd. itp. Wy jako racja nie proponujcie jakich ś radykalnych zmian ustrojowych. Zależy Wam na dokopaniu Ko ściołowi i wymazaniu go z pamięci, tradycji i historii Polski.
Mogę jedynie ubolewa Ś, że urzędasy z sejmiku województwa mazowieckiego dysponuj ą naszymi pieniędzmi (no ale ja nie jestem za tym, żeby urzędasy o czymkolwiek decydowały) i rozdały 20 mln. Nie rostrzygam czy na zbożny cel, pewnie tak, bo instytut pamięci należał się JPII. Pytanie tylko czy je śli kto ś zaproponowałby dotację 20 milionow ą to nie bra Ś? Każdy by wzi ął. A te całe 20 mln to kropla w morzu rozdawnictwa administracyjnego Rzezpospolitej. Przypominam deficyt 45 mld złotych. Niedługo czeka nas bankructwo naszego kraju, a RACJA wci ąż o zniesieniu konkordatu i takich tam popierdółkach.

przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie..."
"...Bądź wierny Idź..." - Król Poetów Zbigniew Herbert

PostNapisane: 18 listopada 2005, o 10:01 
-

Obrazki: 7
Zgadzam się z Tob ą Najemniku w 100%

PostNapisane: 18 listopada 2005, o 11:36 
-

Najemniku z przyjemnoscia czytam Twoje slowa...
Oczywiscie, ze masz racje.
Mnie juz wyzywano tu od dewotow takze, ale co RACJA to nie zawsze racja.

Coz roznymi drogami wchodzi do nas klamstwo.
Moj blad, ze dopiero po swoich odpowiedziach na tekst, wszedlem na odpowiednie strony.

Moim zdaniem temat nie warty nawet poswiecenia czasu na jego czytanie!

PostNapisane: 18 listopada 2005, o 15:14 
-

Najemniku zgodzę się z Tob ą co do tego, że trzeba szuka Ś oszczędno ści w wydatkach budżetowych, wsadzi Ś do pudła osoby odpowiedzialne za afery i straty na szkodę pa ąstwa, jestem jak najbardziej za zmniejszeniem biurokracji, uproszczeniu przepisów ... Nie potrafię zrozumie Ś czemu w naszym tak bardzo katolickim kraju, gdzie przecież tylu dobrych,moralnych i uczciwych ludzi żyje, ba, politycy maj ą na ustach słowa naszego papieża Polaka - nie został wprowadzony projekt ustawy "Kodeks honorowy osób pełni ących funkcje publiczne" ??
Te punkty co przytoczyłem powyżej to CZ Š Ś † jakiego ś tam programu,a nie jest 'JEDYNY' program naprawy pa ąstwa, tylko punkty dotycz ące pogl ądu na sprawy ko ściół-pa ąstwo. Chyba razem rozumiemy, że sam antyklerykalizm nie jest jedynym "rozwi ązaniem" problemów pa ąstwa i sposobem na bol ączki wszelakie.
Ja jestem za zmniejszeniem pasożytniczej roli ko ścioła katolickiego w naszym pa ąstwie co nie znaczy, że
najemnik napisał(a):
Zależy Wam na dokopaniu Ko ściołowi i wymazaniu go z pamięci, tradycji i historii Polski.
..bo akurat moim zdaniem ko ściół jest tradycj ą, jest histori ą, tworz ą go ludzie, ale nie chce aby ko ściół jako instytucja wyci ągał ci ągle kasę od pa ąstwa, zabierał tereny Polski w posiadanie, wpieprzał się w politykę czy jego księża wypowiadali się na wszelakie tematy przyjmuj ąc moralizatorski ton - rozumiesz - po prostu oddzielenie ko ścioła od pa ąstwa - jeste ś w stanie to poj ą Ś? Polityka i prawo maj ą wciela Ś w życie sprawiedliwo ś Ś, równo ś Ś, wolno ś Ś, a kwestie wyznaniowe i moralne powinny by Ś pozostawione sprawom prywatnym obywateli kraju.
Tu nie chodzi o zniszczenie ko ścioła, czy ludzi wierz ących ...po prostu o oddzielenie spraw duchowych od pa ąstwa !
Trzeba jeszcze zreformowa Ś "niezawisłe" s ądy, które orzekaj ą wyroki wskazuj ące na to, że "niektórym" wolno jest w naszym kraju o wiele więcej (cho Śby sprawa Jankowskiego przeciwko Pawłowi Huelle)... To raczej do odpowiedzialno ści należy poci ągn ą Ś "wyznawców" tego księżula, którzy pewnie w przypływie miło ści do bli źniego doprowadzaj ą do tego, że Huelle musi by Ś pod ochron ą przed kochaj ącym go tłumem... Nie ma to jak najważniejsze przykazanie miło ści, jakże często wprowadzane w życie poprzez mowę i uczynki katolików...
.
A w tej sprawie
najemnik napisał(a):
dotyczy utworzenia Instytutu Papieża Jana Pawła II w budynku Świ ątyni Opatrzno ści Bożej.
nie widzisz drugiej strony ?
Przecież to istny CUD ! Glemp od dłuższego czasu biadolił, że nie uko ącz ą tej budowli ( jak opisuje na swojej stronie - to nie jest budowa jeszcze jednego ko ścioła :fuckyou2: ) zreszt ą na jego stronce napisane:
Cytuj:
Żeby przyst ąpi Ś do kolejnego etepu budowy Świ ątyni Zarz ąd Fundacji musi zgromadzi Ś około 16 do 18 mln PLN
Aż tu nagle dostaj ą gwarancję wypłaty 20 mln. pomimo nieznanej koncepcji, mało tego
Cytuj:
...Samorz ąd Województwa Mazowieckiego, zgodnie z obowi ązuj ącym w tym zakresie prawem i zgodnie z wol ą Samorz ądu Województwa Mazowieckiego i Archidiecezj ą, zapewni środki niezbędne do utworzenia Instytutu oraz do utrzymania obiektu Świ ątyni Opatrzno ści Bożej...
...Wol ą Samorzdu Województwa Mazowieckiego jest przeznaczenie na utworzenie Instytutu w ramach budowy Świ ątyni Opatrzno ści Bożej, kwoty 20mln. zł...
...

Jest OK, nie ma co się czepia Ś - tylko akurat czemu przyznano dokładnie tak ą kwotę a nie np. 2mln zł ?? Za mało na ten pseudoinstytut? Po co to całe ściemnianie - może od razu niech pa ąstwo da im 100mln zł pomimo, że ustawa mówi "inwestycje sakralne i ko ścielne s ą finansowane ze środków własnych ko ścielnych osób prawnych" ... kto się sprzeciwi ? Byli ZCHNowcy ? Kaczy ąscy? Obecny rz ąd ? Zwykli ludzie ?
Najlepiej od razu pobudowa Ś więcej pomników , więcej 'instytutów', postawi Ś więcej krzyży, bo trzeba uczci Ś 'ojca świętego', a do tego jeszcze obłaskawi Ś boga kolejnymi takim aktami a najlepiej zmieni Ś nazwę kraju Polska na Wojtyłowo
... To jest chrze ścijanizm :?: :?:

P.S
Januszu sprecyzuj je śli możesz swoje słowa o jakie kłamstwa chodzi, podaj linki ... może się nawrócę na dobr ą drogę...

[ Dodano: Pi ą Lis 25, 2005 3:17 pm ]
Nie będę zakłada Ś nowego tematu a umieszczę tu znalezione ciekawe linki :) jak poniższe
ZHP - Niezły ubaw ...

PostNapisane: 27 listopada 2005, o 16:17 
-

Pochwały: 6
hez napisał(a):
Ja jestem za zlikwidowanie wszelkich ulg dla ko ścioła katolickiego. Zreszt ą sama Konstytucja RP mówi:

Konstytucja to nie wszystko. Należy jeszcze pamięta Ś, że między Ko ściołem a Pa ąstwem została podpisana umowa Konkordatowa która reguluje pewne prawa i obowi ązki, Ko ścioła wobec Pa ąstwa i Pa ąstwa wobec Ko ścioła. Warto też tu przypomnie Ś, że Konkordat został "stworzony" między innymi przez polityków których to my, czyli naród w demokratycznych wyborach wybrali śmy.

PostNapisane: 27 listopada 2005, o 16:40 
-

hez napisał(a):
Januszu sprecyzuj je śli możesz swoje słowa o jakie kłamstwa chodzi, podaj linki ... może się nawrócę na dobr ą drogę...

Link mowisz, podjedz do mnie, wyjedziez z Biblia, moze byc na CD, drukowana...
Klamstwem jest to wszystko czego nie uczy nas Religia (uwaga religia jako religie wszystkie), nie wazna w jakiego boga wierzysz, wazne abys jego nauk sluchal. Arab tak ideologicznie od nas daleki takze idzie raz w roku rzucac w diabla kamieniem, wiem to symbolizm, ale tez go religia uczy pewnych regul...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2220 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 148  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1